Ktorý športový kočík má veľké nafukovacie kolesá?

Zodpovedané
26. jan 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík s veľkými nafukovacími kolesami. Páčia sa mi trojkolesové kočíky. Zvažujem Thule Urban Glide alebo Baby Jogger Summit. Len ma odrázda to, že sa nožičky nedajú polohovať a určite by som chcela dlhšiu striešku.

Ďalej chcem, aby sa neskladal sedacou časťou von ako Brritax B-Motion. Do kočíka by išlo polročné bábo, ale sem tam aj 2,5 ročné.

Ktorý športový kočík spĺňa moje kritéria?

Ďakujem

Ahoj,

kočíkov kvality Thule Urban Glide 2 a Baby Jogger Summit X3 je na trhu málo. Opierka nôh sa dá dokúpiť za veľmi slušnú cenu od 35 eur. Ich striešky nie sú malé, bezproblémovo pokryjú dieťa aj pri spánku. Viem o čom hovorím, každým dňom vyjde recenzia, ktorú som robila na TUG2 :D!

Thule Urban Glide 2

Baby Jogger Summit X3

Ak by som mala poradiť podobný kočík, tak potom ešte Hauck Runner 2. Tento športový kočík s tromi veľkými nafukovacími kolesami je vhodný aj na behanie či korčuľovanie. Opierku neotočného sedadla môžeš polohovať do pomerne hlbokého, ale nie úplného ľahu. Opierka nôh je pevná, bez možnosti polohovania. Sedák je preto vhodný predovšetkým pre staršie deti. Cena nového modelu sa pohybuje do 200 eur, no aj pri tomto modeli musíš polohovanie opierky nôh dokúpiť.

Hauck Runner

No a druhým podobným kandidátom s polohovacou opierkou nôh je Baby Jogger City Elite 2, ktorý je pokračovaním luxusnej trojkolky - športového kočíka Baby Jogger City Elite. Veľké, po novom štíhlejšie kolesá s bezúdržbovými pneumatikami boli v dvojkovej verzii vynovené - získali nový dizajn aj zvýšenú kvalitu. Zvládnu aj terén či ľahký šport. Novinkou sú aj modernejšie, minimalistickejšie materiály v prémiovej kvalite - vychádzajú zatiaľ len v tlmených odtieňoch sivej a čiernej. Neotočné sedadlo je aj v Elite 2 verzii veľmi priestranné.

Vďaka nosnosti až 22 kg zvládne aj väčšie dieťa. Polohovať pri tomto modeli môžeš chrbtovú i nožnú opierku - a to až do ľahu. Všetku výbavu vrátane detského madla alebo pultu je nutné ku kočíku dokúpiť osobitne. Cena nového modelu sa od predajcov tu na MK začína od 659 eur.

Baby Jogger City Elite 2

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally