Ktorý športový kočík má veľký košík?

Zodpovedané
16. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík s veľkým košíkom. Niečo terénne, čo prejde les a aj pláž. Nemusí byť kompaktný, ale skladanie musí byť v jednej časti.

Mám Seed Papilio, ktorý je perfektný. Košík u neho je topka. Ale to korýtko sa mi nepáči. Skladá sa z dvoch časti.

Mala som aj Bugaboo Cameleon, kde je korýtko fajn, ale košík absolútne nepraktický, malý a neprístupný. A tiež tie 2 časti.

Chodím s dvomi deťmi pešo, na výlety, nákupy. Teda všade. Takze skutočne hľadám niečo praktické, odpružené. Niečo, čo nezaberie celý kufor.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

pokiaľ Ti vyhovuje korýtkové sedenie, tak odporúčam ísť do modelu Bugaboo Fox či Bugaboo Fox 2. Predávajú sa skôr len v dvojkombinácii, ale na bazáre sa občas objaví aj samostatný športiak. Má veľké kolesá, fajn odpruženie a naozaj dlhú predlžovaciu striešku. V prípade väčšieho terénu alebo jazde po piesku je možné nastaviť ho do režimu dvojkolky. Košík má priestranný a krásne otvorený, takže je veľmi dobre prístupný. Oceníš aj jednoduché skladanie dohromady, nižšiu hmotnosť a farebnú variabilitu. Celý kočík je možné jednoducho obmieňať. Pre staršie dieťa je super aj stúpadlo so sedátkom, ktoré je možné dokúpiť.

Veľké košíky s veľkým zaťažením (7 kg) majú aj kočíky značky Britax. Pozri napríklad na otočné modely Britax Smile III a Britax Strider M. Obidva majú aj centrálne odpruženie a je možné s nimi ľahko hojdať.

V prípade neotočného modelu to môže byť aj Britax B-Motion 4 Plus alebo Petite&Mars Street+ Air. Tie toho prejdú tiež dosť. Navyše sú skladnejšie a ešte k tomu viac priestranné aj pre väčšie dieťa.

Ak chceš niečo viac terénneho a stále kompaktného, ​​tak odporúčam trojkolky Baby Jogger City Mini GT2, Thule Spring alebo bazárový Britax B-Motion 3 Plus.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte nejakú otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia