Ktorý športový kočík má vyššiu nosnosť, odpružené kolesá a je super na cestovanie?

Zodpovedané
15. jún 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík bez cenového limitu.

Musí spĺňať podmienky:

  • vyššia nosnosť, lebo mám ťažké deti,
  • aby koliečka boli aspoň trochu terénne - zvládnu mačky a štrkovú cestu, pláž, hlinu,
  • keby boli odpružené a nie malé,
  • nechcem bežecký kočík, takže nie úplne tereňáky,
  • musí byť super na cestovanie,
  • veľká a dlhá strieška,
  • ľahký a menší po zložení.

Ideme na dovolenku lietadlom a na mieste budeme mať požičané menšie auto. Potrebujem ho tam zmestiť.

Mám Britax B Motion 4 Plus. Ideálne by bolo, aby bol ľahší a menší.

Pozerala som napr. Valco Snap alebo Babystyle Oyster Zero.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

Babystyle Oyster Zero alebo jeho novší model Babystyle Oyster Zero Gravity je na cestovanie ideálna a aj jazdné vlastnosti má celkom dobré. Oceníš u neho aj veľmi priestranné sedenie a extra dlhú striešku.

Model Gravity sa líši od staršieho modelu hlavne automatickým skladaním, väčšou hmotnosťou i nosnosťou, širším sedením (ložná plocha je o cca 3 cm kratšia), novými farebnými poťahmi, zväčšeným vetracím okienkom v strieške a inovovaná bola aj brzda. Odpruženie a materiál kolies zostal rovnaký.

Odporučila by som aj TFK Dot 2, ktorý má výborné jazdné vlastnosti. Vďaka dobrému odpruženiu a kvalitným gumovým kolesám so vzduchovými komorami, zvládne aj horší terén. Zároveň je skladný a ľahký (8,5 kg). Rukoväť má pevnú, ale je vo výške 107 cm, takže je vhodný aj pre vyšších rodičov, ktorým navyše neprekáža v chôdzi zadná os kolies.

Ďalej pozri aj na Inglesina Maior alebo Cybex Eezy S+² .

A dobrou voľbou by mohol byť aj Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade vo verzii Sport, teda s nafukovacími kolesami. Nemá síce odpruženie, ale nafukovacie kolesá jeho jazdné vlastnosti o dosť zlepšujú a prejde tak aj terén. Ide tiež o celkom skladný a ľahší kočík.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia