Ktorý športový kočík na dedinu, aj do snehu a na ľahší šport vybrať + je autosedačka Römer Dualfix M i-size vhodná a bezpečná?

Zodpovedané
31. aug 2020

Ahoj,

Skúšala som pozerať aj v starších otázkach, ale nenašla som odpoveď, čo by úplne zodpovedala mojim kritériám.

Maličká má 2 mesiace a ja mám v plane čoskoro kúpiť autosedačku Britax Römer Dualfix M i-size najmä z toho dôvodu, že bývame 800km od rodného mesta a chceli by sme chodiť častejšie domov - preto je pre mňa dôležité, aby bola sedačka polohovateľná. Myslíš, že je to dobrá voľba? Videla som ze je až do 105 cm, preto verím, že táto investícia sa nám rokmi vráti.

Ďalej by som chcela malú dať od cca 6 mesiaca do športového kočíku, tak zháňam šporťák s nasledujúcimi kritériami:

• Do úplného ľahu
• Predĺžená strieška
• Niečo, čo zvládne aj viac cm snehu, keďže sa budeme sťahovať na dedinu a neviem, ako to tam bude s odhŕňaním v zime
• Ideál by bolo otočné sedadlo
• Prípadne možnosť adaptéru na vyššie spomenutú autosedačku
• Váha max do 10-11 kg
• Cenová kategória max 500 eur
• Môže byť aj trojkolka
• Nech vydrží aj menšiu záťaž pri športe (beh, korčule atď.)
• Spodný nákupný košík by mal mať nosnosť aspoň 5 kg (kvôli nášmu psovi 🤭)
• Preferenciu kolies nemám

Osobne som pozerala modely od Baby Jogger príp. Valco Snap.

Ďakujem krásne za cenné rady a prajem pekný zvyšok dňa 😊

Ahoj,

začnem teda od autosedačky. Britax Römer Dualfix M i-size je vcelku dobre hodnotená a celkovo kvalitná značka, takže vyhovárať ti ju nebudem. Zlá voľba to určite nie je. Problém vidím v tom, že je to autosedačka, čo ostáva v aute a nevyklikáva sa + nenaklikáva sa na konštrukciu kočíka (nijakého).

Ak si teda želáš polohovateľnú autosedačku, čo by ste ešte aj vedeli naklikávať na konštrukcie kočíkov, skôr by som poradila Joie i-Level alebo Kiddy Evolution Pro, ktoré sedia na adaptéry Maxi-Cosi a teda na väčšinu kočíkov, keďže väčšina má také adaptéry dostupné. Vydržia možno menej, do cca roka, roka a pol max, ale na druhú stranu, sú na začiatok najpraktickejšie aj najbezpečnejšie. Až okolo toho roka je z mojej skúsenosti najoptimálnejšie prechádzať na sedačku, čo ostáva v aute, aj kvôli vkladaniu dieťatka, ktoré je v tom čase už pevnejšie a plus mínus sedká.

Otočné sedadlo a váha do cca 10-11 kg s tým, že kočík má byť ešte aj do snehu a na šport, je takmer nemožné, prepáč. Trojkolka je určite ideálna, hlavne aj kvôli tomu športovaniu, ale takmer nijakú nebudeš môcť klasicky otáčať. Výnimkou na zváženie by boli (ale žiaľ ťažšie) modely ako TFK Joggster Trail či Mountain Buggy Terrain V3. Sú ale drahšie a otočné sú len preto, že ponúkajú na sedadlo konvertibilnú hlbokú vaničku, čo cenu ešte navýši. Určite sú vhodnými voľbami na zváženie a ani váha, na to čo ponúkajú, nie je vôbec zlá. Ale teda nesedí do tvojho limitu a rovnako ani cena - tak možno zváž bazárový kúsok.

TFK Joggster Trail 2

Mountain Buggy Terrain V3

A potom by mohol zaujať ešte Jané Trider, ale je to viac ako 13 kg kočík, plus sedák bude jednoznačne, ako otočný, menší než neotočné trojkolkové sedačky. Plus na tento model nasadíš len Jané/Concord autosedačky.

Jané Trider

Baby Jogger kočíky sú určite vhodným nápadom, ak si ok s neotočným sedadlom. City Elite by bol vhodnou voľbou), alebo potom nie tak športový model BJ City Premier, čo je otočný, ale na beh podľa mňa až tak nebude.

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Premier

Na šport a ani nijaký ťažký terén by som Valco kočíky ja osobne určite neriešila.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Valco Baby Snap 4 Sport

Valco Baby Snap 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli