Ktorý športový kočík na zimu je vhodný pre viac ako 6-mesačné dieťa?

Zodpovedané
29. nov 2022

Ahoj,

zháňam športový kocík pre 6-mesačnú slečnu, ktorá sa v ňom bude voziť prevažne v zimných mesiacoch. Momentálne váži 10 kg. Ja meriam 166 cm, muž 188 cm. Ideálna by bola nastaviteľná rukoväť. Ak nebude, nevadí. Von chodím prevažne ja.

Určite potrebujem:

  • polohovanie do úplného ľahu,
  • nekorýtko,
  • aby sa dalo dieťa voziť aj smerom ku mne, aj otočené do sveta,
  • ideálne, ak bude kočík terennejšie ladený,
  • úplný lah a otočnosť.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

pozri si model Zopa Move Cross. Je to otočný športový kočík, ktorý je vhodný pre vysokých a aj stredne vysokých rodičov. Má priestranné sedadlo s možnosťou skoro úplného 165-stupňového ľahu. Má teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväť vo výške od 97 do 109 cm.

Podobným otočným modelom pre vyšších rodičov je aj Babystyle Oyster 3. Má teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväť vo výške od 102 do 112 cm.

Veľmi často v poradni odporúčam aj novinku v podobe neotočného šporotvého kočíka Carrello Bravo Plus.

Ak hľadáš niečo ešte športovejšie, trojkolesové a neotočné, tak si pozri kočíky Baby Jogger City Mini GT2, Thule Spring, alebo otočný model Gesslein F3 Air+

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally