Ktorý športový kočík perfektne péruje a je vhodný pre 6 mesačného drobca?

Zodpovedané
1. feb 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť pri výbere športového kočíka pre 6 mesačného drobca, ktorý váži 10 kg a meria 74 cm. Už sa skoro nezmestí do vaničky nášho kočíka Petite&Mars Grand II. S týmto kočíkom sme spokojní najmä preto, lebo syna v ňom uspávame aj doma cez deň. Výhodou je, že perfektne péruje. Podobné kritérium by som mala aj pri vybere športiaka. Meriam 168 cm a manžel 180 cm. Rozpočet je cca do 200€.

Ktorý kočík je pre nás vhodný?

Ďakujem

Ahoj,

do mestského terénu sa skvelo hodí model Mutsy Nio. Je to elegantný športový kočík na konštrukcii v tvare L. Vďaka odpruženiu predných kolies a pružiacej konštrukcii zvládne lepší i horší, prevažne však mestský terén. Výhodou je aj väčší a hlbší nákupný košík s dobrým prístupom. Nio sa dá jednoducho zložiť na pomerne kompaktný rozmer, a to aj s nasadeným športovým sedadlom. V zloženom stave ho môžeš ťahať za sebou ako batožinu. Podrobnú recenziu nájdeš v našej Kočíkopédií. Obstarávacia cena sa pohybuje jemne nad 200 eur.

Mutsy Nio

Poprípade, ak ti predsa len nebude vadiť slabšie odpruženie. Určite odporúčam ísť si osobne kočík vyskúšať do predajne. Tak si pozri aj niektorý z týchto ľahkých mestských modelov: Valco Baby Snap Ultra, Valco Baby Snap Ultra Sport, Valco Baby Snap Ultra Tailormade alebo Valco Baby Snap Ultra Trend. Tieto kočíky nemajú odpruženie, preto som pri nich veľmi opatrná a málokedy ich odporúčam.

Valco Baby Snap Ultra

Valco Baby Snap Ultra Sport

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Nedá mi neodporučiť ti aj otočný športový kočík. A ak si predsa aj ty ochotná za kvalitu priplatiť + 100 eur navyše. Tak ti určite odporúčam zvážiť aj cenovo dostupný kočík Hauck Saturn R. Je to moderný, ľahký (11,1 kg) mestský model nemeckého športového kočíka. Neutrálne farby, čierna konštrukcia a jemné línie pôsobia minimalisticky, takže sa hodia takmer ku každému životnému štýlu. Teleskopické madlo je výškovo nastaviteľné od 98 do 105 cm, takže vhodné pre tvoju výšku. Gumené bezúdržbové kolesá s miernym odpružením zvládnu i nerovné, predovšetkým však mestské povrchy. Určite oceníš aj dostatočne priestranný nákupný košík, plne sklopné a otočné sedadlo s nosnosťou 25kg, či držiak na nápoje.

Hauck Saturn R

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally