Ktorý športový kočík pre 8-mesačné dieťa zvládne poľné a lesné cestičky?

Zodpovedané
28. jún 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť športový kočík pre 8-mesačné dieťa, ktorý by spĺňal nasledovné požiadavky:

  • otočné sedenie do obidvoch smerov,
  • úplný ľah - ideálne posuvný na šnúrku,
  • nie korýtkové sedenie,
  • priestranný košík dostupný z obidvoch smerov,
  • ľahší a spratný do auta bez odklikavania sedenia, v oboch smeroch sedenia, ideálne 1 rukou,
  • kolesá musia zvládnuť aj terén a hrboľatý povrch, často vyletujeme (nafukovacích sa v prípade lesných ciest obávam prepichnutia),
  • odpruženie by bolo bonus,
  • dlhá strieška, ideálne predlžovacia s vetraním,
  • polohovateľná opierka nožičiek,
  • bonus ovládanie kočíka 1 rukou,
  • úplný sed,
  • odnímateľné stredové madlo.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

Tvojim požiadavkám najlepšie vyhovuje Britax Strider M. Ide skôr o mestský typ kočíka pre rodičov, ktorí uprednostňujú nízku váhu (10 kg) a menšie rozmery, aby nemuseli skladať často ťažký kočík. I napriek tomu si však poradí s terénom, lebo má dobré centrálne odpruženie. Športové sedenie má obojsmerné, s plynulým polohovaním chrbta aj nôh až do úplného ľahu. Kolesá sú gumové s penovou výplňou, nemusíš sa teda báť prepichnutia. Nechýba mu ani veľká nosnosť, dlhá predlžovacia strieška, nastaviteľná rukoväť alebo priestranný nákupný košík, ktorý unesie až 7 kg.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia