Ktorý športový kočík s novorodeneckou vložkou je vhodný do mesta, na dedinu a aj do horšieho terénu?

Zodpovedané
6. dec 2023

Ahoj,

chcela by som poradiť športový skladný kočík s novorodeneckou vložkou Cocoon. Musí byť vhodný do mesta, aj na dedinu, aj do horšieho terénu a za rozmumnú cenu do 400 EUR.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

uviedla si veľmi málo dôležitých parametrov pre správny výber kočíka. Chýba mi výška rodičov a presnejšie uvedenie terénu, v ktorom sa plánuješ pravidelne pohybovať. Čím náročnejší terén má kočík prejsť, tým väčšie kolesá a odolnejšie odpruženie musí mať. Zároveň sa to podpisuje na jeho zvýšenej váhe konštrukcie. Tá musí byť odolná a čo to zvládnuť. Takéto kočíky sa tiež pohybujú vo vyššej cenovej kategórií.

Najznámejšie športové modely, ktoré využívajú namiesto hlbokej vaničky – tzv. vložnú tašku, sú kočíky značky Gesslein.

Najčastejšie v poradni odporúčam všestranný no drahší dvojkombi model Gesslein FX4 Life. Nie som totiž zástancom pravidelného vozenia novorodenca vo vložnej taške.

Modelmi značky, ktoré využívajú vložnú tašku, sú napríkad Gesslein F4 Air+, Gesslein FX4 Classic alebo Gesslein F10 Air+.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally