Ktorý športový kočík s otočnou sedačkou je najlepší?

Zodpovedané
2. mar 2022

Ahoj,

máme mestský kočík Joolz Hub+, ktorý je super. Na výletoch do lesa a do hôr ho nechceme odrovnať, preto zháňame poriadny terénny kočík.

Pozerali sme Thule Urban Glide 2, ale chcela by som, aby syn mohol pozerať aj na mňa.

Ktorý terénny kočík je najlepší a má sedačku s možnosťou otočenia do protismeru?

Ďakujem

Ahoj,

za mňa bude najlepšia voľba trojkolka. Prvým favoritom je TFK Mono. Síce je ťažší (15,5 kg), ale je to tank, čo prejde naozaj všetko. Dá sa zakúpiť s korbou Combi, z ktorej urobíš práve aj obojsmerný športiak. Môžeš si u neho vybrať, či chceš bezúdržbové gumové kolesá so vzduchovými komorami alebo klasické nafukovacie. Ja by som do terénu vzala určite nafukovacie.

Pokiaľ sa rozhodneš kúpiť starší TFK kočík z bazáru (nejaké sú ľahšie a aj za prijateľnejšiu cenu), tak naň bude pasovať iba korba Multi X. Tá je na rovnakom princípe ako Combi.

Ďalej ma napadá napríklad aj Bugaboo Runner, ktorý zoženieš iba v bazáre. Má veľké neotočné kolesá, takže svoje uplatnenie nájde aj na korčuliach, resp. pokiaľ rada beháš.

Bazárový môže byť ďalej aj kočík značky Mountain Buggy. Konkrétne modely Mountain Buggy Urban Jungle V3 alebo Mountain Buggy Terrain V3. Majú ľahšiu hmotnosť oproti TFK Mono a s korbou Carrycot Plus môžeš tiež urobiť obojsmerný športiak. Ich bazárová ponuka je bohužiaľ dosť obmedzená, rovnako ako pri Runneri. Ak sú v bazáre v dobrom stave, tak bývajú hneď predané.

Držím palce pri výbere. Keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia