Ktorý športový kočík s vložnou taškou je vhodný od narodenia?

Zodpovedané
21. nov 2022

Ahoj,

zháňam športový kočík vhodný od narodenia, teda s vložnou taškou miesto vaničky. Chcem, aby bol ľahký, dobre sa skladal a nezaberal veľa miesta v aute.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

nie je vložná taška ako vložná taška, asi takto by som začala k tejto téme.

Vložná taška ako plnohodnotná náhrada hlbokej vaničky je fajn, pokiaľ sa rozprávame o jarnom alebo letnom dieťati.

Samotná vložná taška by mala spĺňať základné kritéria: kvalitný matrac, odvetranie, či pútka na prenos.

Netreba zabúdať, že samotná športová časť kočíka by mala spĺňať niektoré základné kritéria, keďže určitou časťou plní funkciu hlbokej vaničky. K takýmto úplným základom patrí typ ľahu. Športový kočík by mal mať úplný 180-stupňový ľah alebo aspoň 165-stupňový. K ďalším funkciám patrí zabudovanie vetracieho okienka v strieške, ktoré by malo byť sieťované s možnosťou prekrytia.

Keďže neviem, v akom teréne sa chceš s kočíkom pohybovať, tak ber moje kočíkové tipy iba ako odhad.

Cenovo dostupný športový kočík s vložnou taškou, vhodný aj na dedinu je Riko Nuno Pro. Má možnosť úplného 180-stupňového ľahu, odvetranie na sedadle a aj strieške.

Športovejší look má model Gesslein FX4 Classic.

Ak Ti ide o čo najskladnejšie, teda cestovné balenie, uvažovala by som o GB Qbit Plus (Qbit+). Ten má vaničku Cot to Go. Je to ultraskladná hlboká vanička, ktorá je naviac pripojiteľná nad sedadlo.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally