Ktorý terénny športový kočík je vhodný pre ročné dieťa?

Zodpovedané
3. júl 2023

Ahoj,

chcela by som poprosiť o radu pri kúpe športového kočíka pre dcéru. V súčasnosti mám ABC Design Salsa 4, ale chcela by som viac terénny kočík. Nemusí byť otočný, lebo dcéra sa už nevozí tvárou ku mne.

Podmienkou sú bezúdržbové kolesá, ale skôr také gumené. Teda nie čisto penové ako na ABC Designe, do ktorých sa zapichne každý malý kamienok. Chcela by som, aby išiel aj do úplného ľahu a preferujem čo najviac kolmé sedenie. Kľudne môže byť korýtko. Musí sa skladať jednou rukou a patriť k tým ľahším. Čo sa týka terennosti, tak dôležité je, aby bol dobre manipulovateľný v snehu a po dosť rozbitých chodníkoch a cestách.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

určite si pozri kočík Jané Kawai. V tomto kočíku je skĺbenie všetkých terénov, ktoré potrebuješ zvládnuť. Je veľmi dobre odpružený a má gumenné kolesá, ktoré sú proti kamienkom odolné. Plus patrí k tým ľahším.

Terénne kočíky sú skôr ťažšie. Ak majú zvládnuť náročnejšie terény, tak potrebujú mať pevnú a odolnú konštrukciu.

Nedá mi nespomenúť kočíkovú trojkolesovú novinku, ktorá ťa možno zaujme. Je to model Kinderkraft Helsi. Je určený predovšetkým pre aktívnych rodičov, ktorí potrebujú skladnejší kočík pre staršie dieťa od 6 mesiacov s dobrými jazdnými vlastnosťami do každého terénu či na beh a šport. V prípade častého cestovania autom alebo potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením. Pohodlnému ovládaniu napomáha otočná rodičovská rukoväť, ktorú je možné prispôsobiť vlastnej výške.

Prípadne si pozri aj menej terénny kočík Espiro Sonic Gel. Vďaka odolným gélovým kolesám s odpružením je jazda hladká aj na nerovnom teréne. Neotočné športové sedenie je dostatočne priestranné aj pre väčšie dieťa a je možné ho napolohovať do skoro úplného ľahu. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania kvôli úschove kočíka zaujme jednoručným zložením s funkciou samostatného státia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally