Ku ktorému športovému kočíku je možné dokúpiť vaničku?

Zodpovedané
3. nov 2022

Ahoj,

chcem kúpiť športový kočík, ktorý zvládne aj horší terén. Môže mať aj nafukovacie kolesá. Bojím sa však, že ak prejdeme po nejakej skale, tak či nesfúknu.

Chcem, aby sa potom dala dokúpiť vanička. Rozhodujem sa medzi Joie Mytrax, Joie Versatrax alebo niektorý Britax.

Čo mi vieš poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

ak sa bojíš nafukovacích kolies a chceš mať istotu, tak sa zamerajme na kočíky s plnenými kolesami, tzv. bezúdržbovými. Majú rovnaké vlastnosti ako nafukovacie kolesá, akurát s nimi riziko defektu nehrozí.

Myslím, že si myslela model Joie Mytrax Flex. Ten, však má veľmi malú chrbtovú opierku. Jej výška je 40 cm. Dieťa z takéhoto kočíka veľmi skoro vyrastie.

Oproti Mytrax-u je Joie Versatrax priestrannejší. Výška jeho chrbtovej opierky je 50 cm, čo je podstatne viac. No zase má slabšie, teda tvrdšie mestskejšie odpruženie.

Z Britax-u odporúčam Britax Strider S, ktorý má gumové bezúdržbové nenafukovacie pneumatiky plnené penou a s duálnym odpružením. To mu umožňuje pohodlný prejazd aj v nerovnom teréne. Zaujímavá je aj nosnosť jeho nákupného košíka 11,1 kg. Váha konštrukcie s nasadením športovým sedadlom je 14,2 kg.

Prípadne si pozri aj iné značky kočíkov: Cavoe Axo Comfort, Cybex Balios M, Zopa Quest, Maxi-Cosi Leona² alebo Maxi-Cosi Lila XP.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally