Kvalitná 2kombi do mesta aj do terénu, vynášanie po schodoch, vyšší rodičia, priestranná - do 1200 eur

Zodpovedané
16. jún 2020

Ahoj Eli,

Chcela by som Ťa poprosiť o radu pri výbere kombinovaného kočíka - dvojkombinácie pre dieťatko, ktoré sa má narodiť v novembri. Kočík by mal byť hlavne čo najľahší a skladný, nakoľko ho budeme musieť vynášat po schodoch. Určite by mal byť vyšší, ja mam 170 cm a manžel 190 cm. Športová časť by mala ísť do úplného ľahu, s vyššou nosnosťou, s polohovaním opierky nôh a dlhšou strieškou, určite nie korýtko. Vanička by mohla byť tiež väčšia, aby sa dieťatko popratalo s fusakom. Cenovy strop 1000-1200 eur. Nech je kvalitnejší materiál aj kolesá.

Ďakujem za radu a tip.

Ahoj,

tu sa trochu bijú požadované vlastnosti. Chcela by si čo najľahší a najskladnejší. To väčšinou znamená menší, nižší a menej terénny kočík. A zároveň by si chcela kočík, čo je vyšší a aj do terénu. Tu bude treba si uvedomiť potrebu kompromisu, pretože niekde bude treba ubrať.

Ani keby nebol nijaký cenový limit (a ten tvoj je pomerne vysoký, čo nás aspoň nebrzdí), super ľahký a skladný kočík, ktorý je zároveň vysoký a zároveň aj ako tak terénny v podstate neexistuje.

Buď ľahký a skladný, ale neterénny (ako Stokke Beat), ľahký a terénny, ale nižší (ako Emmaljunga NXT60 F, ktorý, ak budeš ochotná pristúpiť ku kompromisu, jednoznačne odporúčam. Rukoväť ide dostatočne vysoko a je to skladnejší. Ozaj super odolný kočík aj do terénu nenájdeš), alebo bude vyšší a terénny, ale váha/skladnosť bude zaostávať (napr. Britax Go Big2.

Stokke Beat

Emmaljunga NXT60 Flat

Britax Go Big2

Potom sú tu ešte také stredy, kde odporučím napr. Easywalker Harvey2 s all-terrain kolesami, ktorý je aj ľahký, aj pekne pruží, s výškovými adaptérmi relatívne ok výškovo. Ale po poskladaní nie je práve najmenší. Ale aj to je vcelku fajn kompromis, až na to, že je to korýtkové sedenie.

Easywalker Harvey2

Ďalším takým kandidátom by bol Jané Kawai, čo je zasa kočík aj ok výškovo, fajn váhou a skladnosťou, ale nie tak odpružený. Aj nerovnosti však zvládne.

Jané Kawai

ABC Design Salsa 4 je fajn odpružený, aj vysoký, aj váha je fajn, aj priestranné nadstavby, len sa skladá bez sedadla. To znamená 2 kusy, čo je ok, ale na vynášanie to je trochu veľký kočík. Plus, keď vezmem cenovú hladinu, je to skôr lacnejší kočík a myslím si, že finišmi a dizajnom najmä športiaku ti možno nesadne.

ABC Design Salsa 4

Cybex Priam je zaujímavou, štýlovou voľbou, čo nie je ani najľahšia ani najskladnejšia, ale je v akceptovateľnej norme, s tým, že má fajn vlastnosť - možnosť sklopiť kolesá na dve na ťahanie hore schodmi. To by ti mohlo veľmi pomôcť. Na druhú stranu, je to tvrdší kočík a aj keď terén prejde, nebude to hladko. S tým treba rátať. Inak dobrá a aj módna voľba s fajn predajnou hodnotou.

Cybex Priam 3

Odporučím preto ešte trochu popremýšľať nad prioritami a vyberať podľa toho, ktorý najlepšie splní tú najhlavnejšiu prioritu. A zvyšné sa jej budú musieť viac či menej prispôsobiť. Väčšina maminiek to robí tak (a nielen u nás, ale všade vo svete), že majú kočíky dva - jeden hlavný, väčší, odolnejší, ale druhý skladný do auta, obvykle len taký športiačik. Aby mali z oboch svetov niečo.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli