Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ahoj!

Za mňa - nenájdeš kočík, čo bude aj ultra ľahký, aj extra priestranný, a ešte aj terénny. Čo ale nájsť môžeš je kompromis všetkých týchto troch vlastností, pričom všetky budú splnené dostačujúco dobre na to, aby sa dal kočík používať, ako chceš. Nerátaj ale nikdy s absolútnym splnením všetkého, lebo terénny rovná sa menej ľahký a skladný, priestranný rovná sa väčší, otočný zasa rovná sa užšie sedenie… a tak podobne. Jedno uberá z druhého.

Najlepším stredom všetkých vlastností mne osobne ABC Design Salsa 4 - s váhou pod 12 kg, priestrannými nadstavbami, väčšími kolesami a skvelým odpružením, je to fakt dobrý kočík, najmä za tú cenu. Bonusom sú XXL striešky a XXL nákupný košík.

Cybex Priam je podľa mňa dobrou voľbou - užšie, ako vravím, je cena za otočnosť sedadla plus relatívnu kompaktnosť kočíka. Nemyslím ale, že je to nejak viac úzky kočík - Priamácky sedák mne osobne príde práve z tých, na svoj typ, priestrannejších. Dôležitou je podľa mňa najmä chrbtová opierka, lebo ak tá je krátka, dieťa je natlačené. Na šírku pravdupovediac až tak veľa nepotrebuje.

Ešte by som spomenula Emmaljunga NXT60 F - čo nie je najľahší, ale zároveň fakt dosť skladný kočík na svoju kategóriu. Naviac ozaj priestranný, odpružený a kvalitný - vydrží aj X detí. Vhodný je jednoznačne ako do mesta, tak aj do terénu. Je to ale drahší model.