Ľahký športový kočík pre väčsie 11-mesačné dieťa, pohodlný a do mesta. Bugaboo Bee, alebo aký..?

Zodpovedané
21. dec 2020

Ahoj Eli,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka pre jedenásťmesačné dieťa, kedže nám začína byť náš súčasný športový kočík malý - momentálne máme Stokke Beat.

Kočík by mal mať tieto atribúty - ľahší, aby som ho zvládala nosiť na prvé poschodie po schodoch, a mal by mať pohodlné sedenie pre väčšie dieťa, kedže súčasné sedenie sa mi zdá byt trošku plytké - dieťa sa nám začalo v kočiku vystierať, neviem, čím je to tým spôsobené.

Kočík používame prevažne do mestského terénu a mimo spánkov. Uvažujeme nad Bugaboo Bee, avšak nie sme si istí, či je to správna voľba, preto by sme chceli vedieť tvoj názor, prípadne poradiť.

Ďakujem veľmi pekne!

Ahoj,

Bugaboo Bee aj keď pekný a pre mnohých aj jazde príjemný kočík je za mňa nie práve najoptimálnejší kočiarik na používanie, ktoré popisuješ.

Bugaboo Bee

Ešte pre vek dieťatka aj sadne, ale čím starší synček bude, tým menej priestranný aj kvôli chýbajúcej opierke na nohy kočík bude. A jeho otočnosť, aj keď je to fajn vec, akurát pridáva na objeme po poskladaní. Plus pri väčších ako úplne malých detičkách nemá význam, keďže v protismernej polohe chýba podnožka na odloženie si nožičiek. A tak dieťatku len tak visia…

Proste mi už príde zastaralý a prekonaný. Aj keď teda v šestkovej verzi, kde čo vylepšili, už tento model asi nezachránia. Stále ostáva relevantný, ale teda hlavne z hľadiska štýlu, predsa len, je to ikonický kočík. Ale realisticky - na kočíkovanie do konca to moc nie je, nie za mňa. A nie je ani dostatočne kompaktný na vysvetlenie toho, že nie je až taký priestranný.

Skôr sa fakt sústreď na niečo neotočné, tieto kočíky sú často omnoho priestrannejšie, a pritom nie väčšie (často aj o dosť menšie) ako spomínané Bee-čko. Príkladom by bol Baby Jogger City Mini Zip.

Baby Jogger City Mini Zip

Zo športovejšieho no praktickejšieho dizajnu TFK Dot 2.

TFK Dot 2

Alebo potom niečo mid-size ako Babystyle Oyster Zero.

Babystyle Oyster Zero

Z otočných by sadol napríklad Quinny Zapp Flex Plus, ak by to fakt muselo byť. Je to super kočík, čo sa aj váhy aj priestoru týka a je aj pekný.

Quinny Zapp Flex Plus

V neotočnej, ale teda nie do ľahu polohovateľnej verzii pozri aj Quinny Zapp Xpress.

Quinny Zapp Xpress

A určite stojí za to zvážiť aj korýtko, ak by si chcela ulahodiť dieťatku a jeho pohodlnému sedeniu. Ak Stokke Beat nevyhovuje - takže ten Flex Plus vyššie určite stojí za myšlienku.

Stokke Beat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli