Ľahší, skladnejší ekvivalent ku kombinovaným kočíkom Anex e/type alebo Anex m/type

Zodpovedané
21. jan 2021

Ahoj,

vedela by si mi prosim poradit kocik (kombinaciu) podobny dizajnovo kocikom anex e- a m-type? Len nieco mozno trochu lahsie a po zlozeni skladnejsie. Vyhovuje mi na nich okrem dizajnu aj dlzka sportovej casti (95 cm), velkost hlbokej vanicky je tiez ok, kolesa preferujem nie nafukovacie, ale kocik odpruzeny na mierne nerovnosti (mestske rozbite chodniky), nie korytkovy a s otocnym sedadlom. Vacsi kosik pod kocikom je vyhodou, ale nie nevyhnutnostou.

Dakujem.

Ahoj,

k týmto väčším, full-size modelom od Anex-u by som rada povedala, že úplne alternatívu nedokážeš nájsť. Myslím tým - je taký väčší, hojdavý, s okrúhlou plastovou (potiahnutou) hlbokou vaničkou. To zaberie miesto a jeho veľkosť je taká aká je práve preto.

Dala by som si pozor na to sedadlo, teda jeho vnímanie. Áno, má peknú dĺžku ložnej plochy, ale strieška je hneď nad sedákom plus opierka nôh nie je práve najlepšie riešená. A tak, aj keď môžu pôsobiť ako priestranné, tieto sedacie časti zasa až také priestranné nie sú. Nie je to zlé,a mohlo by to byť aj horšie, ja len, aby si potom nebola sklamaná.

Ak sa ti ozaj páčia tieto kočíky, možno je dobré si nejaký z nich vybrať. Kľudne hoc aj bazárov. Ak zaplatíš menej, nebude ti ľúto, že ho napr. využiješ rok, rok a pol a medzitým doplníš niečím menším na presuny a neskôr na dokočíkovanie už staršieho dieťatka.

Ak si vyberieš neotočný model s možnosťou nasadenia autosedačky - niečo ako Oyster Zero alebo už podľa (tvojich) požiadaviek. Mala by si splnené skoro všetko.

Babystyle Oyster Zero

Oyster Zero je ľahký športový kočík so širokým priestranným sedadlom. Pre tých najmenších je v ponuke tiež vanička a adaptéry na autosedačku. Výhodou kočíka je jeho úsporné zloženie, ktoré zvládneš aj jednou rukou. Menšie kolesá sú mäkko odpružené a jednoducho ovládateľné. Zvládnu lepší i horší mestský terén. Jazde napomáha aj dobré ťažisko, ktoré uľahčuje zdolávanie obrubníkov. Oyster Zero vyšiel v druhej polovici roku 2017 v limitovanej edícii Black Stealth v čiernej farbe poťahov a podvozku s kontrastným detailom bordového madla a rúčky.

Každopádne, veľmi podobný kočík s rovnakými dobrými vlastnosťami, ale teda s inými určujúcimi vlastnosťami - hlavne teda váhou a skladnosťou - je skoro nemožné. Keď tak potom sa zameraj na nízku váhu a skladnosť, ale rátaj s menej odpružením, menšou veľkosťou celkovo a aj sedák nebude najväčší. Väčšia, robustnejšia sedacia nadstavba sa totiž zasa rovná horšia skladnosť, vyššia váha.

Ja by som preto ešte na začiatok, ak by skladnosť a vcelku priestranné nadstavby (hlavne vanička + chrbtová opierka sedenia) - za mňa Baby Design Smooth ako malá skladná alternatíva ide. Ale nie je to tak oblý, ani koženkový model ako sú Anex-y.

Baby Design Smooth

Baby Design Smooth je veľmi ľahký (8,9 kg v športovej verzii), kompaktný kombinovaný kočík vhodný predovšetkým do mesta. Tam však oceníš ako reflexné prvky, tak aj bezúdržbové gumené kolesá, vybavené pre hladšiu jazdu odpružením. Okrem váhy poteší Smooth aj dostupnou cenou a základnou výbavou v cene kočíka, nehovoriac o minimalistickom modernom dizajne. K tomu prináša veľmi priestrannú hlbokú vaničku s polohovaním, do hlbokého ľahu sklopné, plne otočné športové sedadlo s veľkým vreckom v zadnej časti (s ktorým kočík tiež môžeš zložiť), ako aj možnosť pripojenia autosedačky pomocou adaptérov.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli