Má bezúdržbové kolesá Moon Style 2021 alebo Moon Rocca Edition 2022?

Zodpovedané
16. nov 2021

Ahoj,

chcela by som sa opýtať na kolesá a rozmer vaničky kočíka Moon Style 2021 a Moon Rocca Edition 2022. Našla som nezrovnalosti. Raz píšu gélové bezúdržbové pri Rocce, na inej stránke zase nafukovacie.

Ktorý z nich má bezúdržbové kolesá?

Hľadám ľahký moderný kočík pre dievčatko (takže Rosegold). Bývame na medziposchodí, terén bežný sídliskový tankodrom, kopcovitý. Potešil by ma aj uzatvárateľný dolný košík.

Ktorý by bol lepšia voľba?

Ďakujem

Ahoj,

tieto dva modely rovnomenného výrobcu Moon sú veľmi podobné a predsa rozdielne.
U tejto značky ľahké kočíky pod 11 kg nehľadaj. Sú to kočíky nielen pre mestský terén a tie musia niečo vydržať.

Moon Style má bezúdržbové nenafukovacie umelé kolesá z tvrdenej gumy. Na tento typ kočíka sú nadpriemernej veľkosti a navyše sú vybavené dezénom a citeľným odpružením, čo ti zaručí pohodlnú jazdu na každom i náročnejšom mestskom povrchu. Nie na terénnejšom povrchu typu štrk, lesná cesta, poľná cesta! Vnútorná veľkosť hlbokej vaničky je 81 × 32 cm.

Moon Style

No a čo sa týka Moon Rocca, tak som z neho nadšená! Do kočíkopédie bude zaradený čoskoro.

  • Hlboká vanička: Je dizajnová, z kvalitného materiálu použitých látok, priestranná pri vnútorných rozmeroch 78 x 32 cm, použitý kvalitný detský matrac, XL strieška. A nesmiem zabudnúť spomenúť otvor s vetracím okienkom na magnet/zips.
  • Športová časť: Odpruženie všetkých štyroch nafukovacích kolies, nie bezúdržbových. Čiže zvládne aj terén a dieťatko to nepocíti. Nosnosť 22 kg - výrobca uvádza 0 -3 roky. Vnútorný priestor športovej časti sa dá zväčšiť pomocou potiahnutia nadol nánožníka. Je to otočný model, možnosť úplného ľahu, XL strieška, veľký nákupný košík, brzda nášľapná stlač/stlač, stupienok pre dieťa. Skladanie jednou rukou a po zložení sám stojí.

Dve mínus u mňa:

  • Trošku väčší rozmer po zložení. Podotýkam, že sa skladá aj so športovou časťou.
  • Chýba mi teleskopická rúčka.

Takže odpoveď na tvoju otázku: Bezúdržbové kolesá nájdeš pri Moon Style. Ale pozor, nie sú také praktické do terénu.

Pri kolesách platí jedno pravidlo:
Nafukovacie gumové pneumatiky - sú najmä terénne. Prinášajú prirodzené pruženie a relatívne pohodlnú jazdu pre rodiča aj dieťatko. Nevýhodou je ich vysoká váha a riziko defektu, ktorý niekto nemá takmer nikdy a niekto každý druhý týždeň. Dosť záleží od kvality daných kolies samozrejme, ako aj od náhody.
Nenafukovacie umelé z tvrdenej gumy - sú najmä mestské. Neprinášajú prirodzené pruženie ale tvrdosť a nie moc pohodlnú jazdu, pretože nevstrebávajú otrasy.
Gumové pneumatiky plnené penou - sú podobné tým penovým. Sú o čosi pevnejšie a bez hrozby zapichovania kamienkov či rýchleho zjazdenia. Oproti nafukovacím a inak vyplneným pneumatikám sú obvykle tvrdšie. V kombinácii s dobrým odpružením sú dobrým kompromisom medzi menej odolnými penovými a údržbu vyžadujúcich (dofúkanie raz za čas) a mierne ťažších nafukovačiek.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally