Má kvalitnejšie kolesá kočík Britax Go Big alebo Britax Go Next?

Zodpovedané
8. máj 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka Britax Go Big a Britax Go Next.

Sú na Britax Go Next nafukovacie kolesá?

Aké kolesá má Britax Go Big?

Budú sa do kolies Britax Go Big zapichovať kamienky a ostávať dierky?

Ktorý má kvalitnejšie kolesá?

Ďakujem

Ahoj,

model Britax Go Next má zadné kolesá nafukovacie a predné gumové. Tie sú ale o dosť menšie ako na modeli Go Big.

Britax Go Big má gumové kolesá plnené penou. To znamená, že sú veľmi odolné a "bezúdržbové". Vďaka tomu, že je koleso plnené penou a nie vzduchom, tak ich nemôžeš pichnúť. Často si ich mamičky pletú s penovými kolesami, ktoré sú skutočne mäkké a zapichujú sa do nich kamienkami.

Záleží čomu dáš prednosť, či zadným nafukovacím kolesám a nižšej hmotnosti kočíka alebo väčším bezúdržbovým kolesám, ale vyššej hmotnosti. Kvalitou sú kolesá rovnaké, len nafukovacie majú lepšie jazdné schopnosti vďaka prirodzenému odpruženiu.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia