Má lepšie odpruženie Petite&Mars Royal alebo Petite&Mars Street+Air?

Zodpovedané
30. mar 2022

Ahoj,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Keby som netrvala na nafukovacích kolieskach, ale záleží mi na odpružení, tak by bola cesta aj Petite&Mars Royal?

Vieš porovnať Petite&Mars Royal a Petite&Mars Street+Air?

Ktorý je robustnejší a má lepšie odpruženie?

A plus sa mi páči Valco Snap 4 Trend Sport. Ten má sestra, ale tam je rúčka v najnižšej polohe 97 cm. To je na moje zvyky vysoko. Plus nemá odpruženie, iba nafukovačky.

Petite&Mars Street+Air aj odpruženie?

Ďakujem

Ahoj,

odpruženie je u oboch kočíkov porovnateľné, ale lepšie jazdné vlastnosti má Petite&Mars Street+ Air práve kvôli jeho väčším nafukovacím kolesám. Tie poskytujú odpruženie a jazda s nimi je tak oveľa lepšia.

Ak by si netrvala na nafukovacích kolesách, tak by aj Petite&Mars Royal mohol vyhovovať. Kočíky si sú inak rozmerovo dosť podobné, či už je to ložná plocha, možnosť nastavenia rukoväte alebo rozmery po zložení. Zásadný rozdiel je v hmotnosti, v príslušenstve (k Royal dostaneš navyše obojstrannú vložku, nánožník, prebaľovaciu tašku) a v materiáli aj veľkosti kolies.

Čo sa týka robustnosti, tak vyhráva Street+. Jeho nastavenie rukoväte je viac variabilnejšie oproti Valco. Dá sa nastaviť od 76 cm až do 108 cm, takže si kočík pohodlne prispôsobí svojej výške každý.

Pokiaľ nepotrebuješ kočík do veľkého terénu a uprednostňuješ nižšiu hmotnosť, tak by som Ti odporučila Petite&Mars Royal. Ak však plánuješ prechádzky mimo mestského terénu, tak dobrou voľbou bude Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air, ktorý má lepšie jazdné vlastnosti.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia