Mám si nechať kočík Britax Smile 3?

Zodpovedané
10. mar 2022

Ahoj,

máme 7 mesačného drobca, ktorý jazdí už v športovej časti Britax Smile III. Do zásoby máme doma Elodie Details Stockholm Stroller 3.0.

V zásade som s tým Britaxom spokojná, aj keď je trochu ťažkopádnejší. Občas ma prepadne taká idea, či nekúpiť nejaký iný športový kočík. Potom ale porovnám nejaké a zistím, že veď ten náš je celkom fajn. Je obojsmerný, má extra dlhú striešku, úplný ľah, dlhú sedaciu časť.

Čo by si robila na mojom mieste?

Vieme s týmto kombom Elodie a Britax relatívne spokojne fungovať, alebo skúsiť Britax predať a kúpiť niečo iné?

Som len nudiaca sa vymýšľajúca matka?

Ďakujem

Ahoj,

plne Ťa chápem!

Britax Smile III je naozaj super kočík, ale 13 kg u športiaka je jednoducho veľa. Navyše manipulácias ním nemusí byť už tak jednoduchá pri väčšom dieťati.

Veľa mamičiek mení okolo roku športiak z dvojkombinácie za niečo skladnejšie a ľahšie. Tak Ťa len uistím, že riešiš úplne bežnú vec! 🙂

Ja som tiež predala dvojkombináciu po roku a kúpila namiesto neho iný. Doma mám teda dva kočíky. Jeden kompaktný na rýchle presuny, do auta a na cestovanie (ako máš tie Elodie), druhý na dlhšie prechádzky a do väčšieho terénu. Ideálny stav je, keď kočík spĺňa všetko – je kompaktný, ľahký a zároveň nám vyhovuje aj po jazdných vlastnostiach. To je niekedy nereálne, preto má väčšina mamičiek kočíkov niekoľko. Prípadne je niekedy potrebné urobiť ústupok a nájsť rozumný kompromis medzi našimi požiadavkami.

Pozri napríklad na tieto obojsmerné kočíky, či Ťa neoslovia.

Alebo ľahšie, skladnejšie a neotočné.

Budem rada, keď mi znova napíšeš všetky Tvoje požiadavky, nech vyberieme ten najlepší kočík, s ktorým budeš maximálne spokojná.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia