Mamas and Papas Occaro? Alebo aký kočík od narodenia po koniec kočíkovacieho obdobia, okolo 1000€?

Zodpovedané
6. apr 2020

Ahoj,

kamarátka by potrebovala poradiť s kočíkom. Hľadá trojkombináciu do mesta, na chodníky, výlety.
Skúsim zhrnúť, čo chce, a snáď na nič nezabudnem 😀

Vaničku extra nerieši. Športová časť by mala byť:

  • otočná v oboch smeroch (aj na úkor užšieho sedadla)
  • skladanie spolu s konštrukciou
  • dizajn je veľké plus (neopozeraný)
  • kolieska bezúdržbové alebo nafukovacie
  • veľký košík
  • polohovanie rukoväte
  • športová časť aby nebola príliš nízko

Cena aj s vajíčkom okolo 1000€, môže byť aj viac. Páči sa jej Mamas&Papas Occaro, no nie je naň veľa recenzií, Stokke Beat (ešte nie je opozeraný). Cybex Priam alebo Joolz sa jej nepáčia skrz to, že je ich veľa.

Hlavne chce niečo, čo využije po celý čas (do 3 rokov). Uvažuje ešte kúpiť ku tomu GB Qbit+ All-City do auta čisto na výlety, keď buď dieťatko staršie. Myslíš, že je to dobrý nápad?

Ahoj,

pri daných kritériách mi príde voľba Mamas&Papas Ocarro ako fakt dobrá!
Krásny, fakt nie je opozeraný, sedák je dostatočný. Akurát nie je to najvyšší kočík. Takže ak nebude požadovať sedák vysoko, aj ako vyššia mamina či tatino s ním bude ok. Ja som ako 176 cm osoba bola ok aj s M&P Urbo, tak preto si myslím, že by to nemal byť problém).
A určite k nemu patrí na zváženie aj Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3.

Mamas&Papas Ocarro

Mamas&Papas Urbo

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3

Stokke Beat - takisto zatiaľ neopozeraný, vyšší, aj keď menej na nerovnosti, podľa mamín. Za mňa veľmi fajn, aj keď pri tom neopozeranom kritériu mi príde Ocarro tak nejak lepšie, no neviem.

Stokke Beat

Nuna Mixx 2 mi tiež príde ako zaujímavá, neopozeraná možnosť (aj keď v USA sú dosť populárne, takže tam možno nie, ale tu určite 😉 ).

Nuna Mixx 2

A uviedla by som aj Quniny Zapp Flex Plus, aj keď možno košík nemá tak veľký - ten zasa pozri u Britax Smile III.

Quinny Zapp Flex Plus

Britax Smile III

Čo sa týka GB Qbit+ All-City, za mňa absolútne dobrý nápad a jedna z top volieb. Určite by som tam, aspoň na inšpiráciu spomenula aj Ergobaby Metro, prípadne Baby Jogger City Mini Zip či Tour 2.

GB Qbit+ All-City

Ergobaby Metro

Baby Jogger City Mini Zip

Baby Jogger City Tour 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli