MoMi Estelle Dakar verzus Petite&Mars Cross. Ktorý bude lepšia voľba?

Zodpovedané
23. jan 2024

Ahoj,

mám 13-mesačnú dcérku. Po staršej dcére používam športový kočík Britax B-Motion 4 Plus, ale už vŕzga. Na spánok vonku na dvore je ok. Chcela by som si kúpiť športový kočík, ktorý je ľahký a zaberie málo miesta v aute, ľahko sa skladá do a z auta. Zvládne aj horšie chodníky na dedine, má odpruženie, dá sa dať do úplného ľahu, pre rodičov s výškou 172 - 178 cm.

Páčia sa mi: MoMi Estelle Dakar alebo Petite&Mars Cross.

Ktorý je lepšia voľba?

Pri crosse ma odrádza, že sa madlo nedá nastavovať.

Ďakujem

Ahoj,

Petite&Mars Cross je cenovo dostupný mestský typ kočíka s funkciou samoskladania do kompaktnej veľkosti. Je vhodný na cestovanie a časté presuny autom vďaka svojim kompaktným rozmerom po zložení. Kočík vďaka svojej priestrannosti sedadla vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Výška rukoväti 103 cm sedí skôr nižším až stredne vysokým rodičom, takže tento model nie je pre Vašu výšku vhodný.

Oproti nemu MoMi Estelle Dakar je tiež cenovo dostupný športový typ kočíka. Je vhodný na cestovanie a na časté presuny autom. Slúži aj ako mestský kočík pre staršie dieťa, ktorému vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Výška rukoväti 105 cm sedí skôr stredne vysokým rodičom, no v porovnaní s Cross-om Vám lepšie sadne. Nízka hmotnosť a ľahká manipulovateľnosť mu umožňujú ovládanie jednou rukou aj v centre mesta na mačacích hlavách alebo inom nerovnom povrchu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally