Môžem dať 3-mesačného syna do športovej časti Joolz Day2?

Zodpovedané
12. sep 2022

Ahoj,

mám 3-mesačného synčeka, ktorý nechce byť v hlbokej vaničke. Pohyb kočíka ho budí a po zobudení začne plakať, pretože nič nevidí a nudí sa. Mám Joolz Day2 a športová časť má korýtkové sedenie.

Mohla by som synovi vyskúšať športovú časť v najnižšej polohe na pár minút cez deň?

Alebo je vhodnejšie kúpiť športový kočík, ktorý je možné dať do úplného ľahu?

Mám počkať pár mesiacov a zatiaľ fungovať bez kočíka?

Bojím sa, či nemôže dôjsť k poškodeniu chrbtice.

Ďakujem

Ahoj,

na veľmi podobnú otázku som nedávno odpovedala:

Korýtkový ľah - je úplne normálny a dokonca pre mnohé deti pohodlnejší ľah. Nôžky dieťaťa sú trošku vyložené. Korýtko sa nazýva aj „ergonomickým sedením” a pre deti s vrodeným refluxom je dokonca odporúčaný pediatrom.

Jediným problémom by mohlo byť to, že ak bábätko radšej správa na brušku, tak by sa mu korýtko nemuselo páčiť.

Ja mám tri deti a ani jedno nemalo reflux. Pri všetkých som mala korýtkové kočíky. Deti sú zdravé, šťastné a nič sa im nestalo. Sedieť začali okolo 8. mesiaca. Do športovej časti vždy išli od 6. mesiacov, pretože boli veľký a vaničky zase malé. Pravidelne spali v športovom kočíku aj celý poobedný spánok. Pri cestovaní (3 až 6 hodín, s prestávkami na kávu) boli v autosedačke „vajíčku". To má podobný - korýtkový ľah.

Pre malé, 3 mesačné a nesediace dieťa, by som do športovej časti určite odporučila dokúpiť vyrovnávaciu vložku. Ten korýtkové sedadlo Joolz Day2 premení na rovinu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally