Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Novorodenec a rok a pol starý chlapec - aký dvojkočík pre tento prípad?

Zodpovedané
10. apr 2019

Dobrý deň,

dnes som sa dozvedela že som tehotná... Máme už jedno dieťa - má 10m, a keď sa malé narodí, tak bude mať 1 a pol. Chcem sa spýtať, existuje nejaký kočík, aby som v ňom mala obe deti?

Ahoj!

Ako prvý spomeniem najobľúbenejší a asi aj najpraktickejší dvojkočík na trhu - Bugaboo Donkey. Okrem jeho množstva funkcií je skvelou aj možnosť používať ho neskôr aj ako jednomiestny kočík s bočným extra košíkom, čo oceníš v prípade, že staršie ti už v kočíku nebude chcieť sedieť. Tento kočík naozaj stojí za to, a preto aj dosť stojí - dokonca aj v bazárovej ponuke. Plusom je ale fakt, že keď ho dopoužívaš ty, znova ho predáš (je po ňom vždy dopyt, keďže je taký obľúbený).

Ďalším z populárnych kočíkov, ktoré môžeš neskôr používať aj v single verzii s jendým sedadlom, ale aj s dvoma (no za sebou), je Baby Jogger City Select. Takisto skvelý kočík, aj keď plne naložený je trošku náročnejšie ho dvíhať na obrubník (pozor v príapde, že máš v okolí nekonečno obrubníkov).

Ďalšou možnosťou je jeho vyššia verzia Baby Jogger City Select Lux, ktorý okrem funkcií klasického City Yelectu ponúka aj kompaktnejšie skladanie, vynovený dizajn NO HLAVNE aj typ lavičkového sedenia, ktoré môžeš používať namiesto druhého sedáku pre staršiu. Ja osobne to vidím ako veľkú výhodou pre dieťa, ktoré často chce ísť z kočíka dole (už chodí), na ihrisko, do obchodu, alebo len tak nasadnúť… Rovnakým typom je aj Quinny Hubb, ktorý má naviac oooobrovitánsky nákupný kôš.

Ešte jeden z mojich obľúbencou - ultraúzky Mountain Buggy Duo V3, aj keď len s neotočnými sedadlami (no možnosťou vaničky, autosedačky atď. - stojí za zmienku. Jednou z volieb by tiež mohol byť ľahký typ športiaku s vložnou vaničkou, napríklad modely Valco Snap Duo, Baby Monsters Kuki Twin, Baby Jogger City Mini GT Double a pod.

Je toho fakt veľa, a dôležitým je množstvo faktorov - v prvom rade tvoja predstava, rozpočet, terén, auto… Skús si ujasniť, čo vy ako rodina potrebujete a reálne najviac využívate. Potiom sa dá vybrať ten najvhodnejší kočík pre dvoch. Našťastie, v dnešnej dobe je výber ozaj široký.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.