Rozvod po pol roku

vivienkaa
21. feb 2014

Ahojte chcem sa spytat ci niektora z vas sachcela rozvadzat uz po pol roku manzelstva. Nemame este deti ani sme zatial neplanovali vzali sme sa z lasky ale vztah nefunguje ako by sme chceli. Je to bezne?

sense
21. feb 2014

bezne to nie je .....neviem ako dlho ste spolu chodili, alebo sa poznali alebo zili ked ste sa vzali ako pises z lasky a za polroka je laska prec...

oslo1
21. feb 2014

Kamoska bola do roku po svadbe rozvedena

anatalia77
21. feb 2014

@vivienkaa ja som sa chcela rozvadzat pred kazdou menstruaciou,bola som v moci PMS 😀
ale skutocne som sa do toho oprela az po 20 rokoch.

vivienkaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara409
21. feb 2014

normálne sa rozved na čo ti je taký chlap, ked s ním nie si šťastna ??? a tak, ze ktorá z nás je so svojím chlapom naozaj šťastná??? asi žiadna, alebo sa Ti malokto prizná. a preto sa nevydávam zásadne - neviem, na čo mi to je..

stano4000
21. feb 2014

No kedze cca 40% manzelstiev konci rozvodom tak je to asi bezne. Kedze niesu informacie o tom v akom case tak neviem ci je bezne do pol roka. Takze odpoved je je to bezne.

lyzzy
21. feb 2014

ja som stastna so svojim 😀

janakrnacova
21. feb 2014

Určite to nie je normálne.Po pol roku.Nič viac si nenapísala čo sa deje.Láska to asi nebola,ked´rozmýšľaš nad rozvodom.Možno len nejaké vzplanutie.

vivienkaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cekankacamomille
21. feb 2014

dnes je to IN 🙂 rozvod rozvod rozvod - dovod sa vzdy najde. ale akosi sa nikomu nechce hladat dovod na zachranu vztahu-lasky atd... obom prajem vela stastia.

leak61
21. feb 2014

@vivienkaa Tak s tym spolu nieco spravte, preboha...chodte spolu vecer von, spravte si spolocne doma niekedz veceru, pozrite si spolocne film, chodte do prirody, cvicit spolu... toto co si zatial napisala nie je dovod, ale mozno len tak obdobie, ze ste menej aktivni....nerozumiem, preco sa hned chces rozvadzat...

elizita
21. feb 2014

nerozumiem tomu... skor mi prides, ze si z vasho vztahu smutna a chces sa vyrozpravat, aby vedeli ostatni ako ti je...a nie sa naozaj rozvadzat... takmer nic si k tomu nenapisala... nerozmyslas trochu unahlene? rozvod je vazna vec, takisto ako svadba...

jankastubka
21. feb 2014

No neviem, ukoncit to hned rozvodom po pol roku bez akehokolvek pokusu o zvratenie stavu. Ved pre nieco ste sa asi brali. Tak sa to nemohlo vytratit tak rychlo. Treba sa o tom otvorene porozpravat, hladat pricinu a riesit ju. Ja som si ani nevsimla ako rychlo pol rok po svadbe ubehol. Po svadbe sme uz takmer 3 roky a na rozvod som nepomyslela ani raz.

elizita
21. feb 2014

myslis si, ze keby sa nevezmete, tak nemate problemy? ze papier ako to niektori volaju je problem??? nejako ste to riesili? rozpravali sa o tom?

katkas1
21. feb 2014

no asi to az take neskutocne uzasne nebolo ked sa uz po pol roku chces rozvadzat alebo o tom uvazujes ale to uz asi taka moda, ze ked sa clovek zacne nudit, ale sa pohada tak sa treba momentalne rozvadzat, ved co najde sa niekto iny, ako nic v zlom nikoho nechem urazit ale ja mam urcite ine hodnoty a toto rozhodne neuznavam, boze tolkymi vecami a situaciami si clovek musi v zivote prejst a keby sa mali ludia za to zakazdym rozvadzat tak by sme museli mat asi tak 10x viac sudou a sudcov ako mate teraz, aj ja som mala taku kolegynu co sa po pol roku rozvadzala a taka neskutocna frajerka prisla na druhy den do roboty, tvarila sa ako totalna pubertacka ked zo seba robi v skole frajerku

piacere
21. feb 2014

Nuž ja neviem, ale to, že ty si na nete, on hrá hry a pomaly sa ani nerozprávate nie je (podľa mňa) dôvod na rozvod, či? Toto sú "problémy", ktoré sa dajú vzájomnou komunikáciou zvládnuť. Čo by ste robili, ak by prišli skutočné problémy? 🙂 Pokiaľ sa navzájom nebijete, netýrate, nie ste alkoholici, neverní, tak si dajte ešte šancu, ale hlavne komunikujte 🙂
Pred manželstvom ste spolu nebývali? Lebo mi nejde do hlavy, že jedno "áno" dokáže v priebehu pol roka takto zmeniť správanie dvoch ľudí, ktorí sa ešte pred šiestimi mesiacmi zo samej lásky vzali 🙂
Držím palce.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliana77
21. feb 2014

@vivienkaa áno je to bežné vo svete celebrít, ak sa tak cítite, tak potom ste úplne normálny. Ak celebrity nie ste potom sa pýtam ja ako môže Láska po pol roku vyprchať. Láska nevyprchá len tak.

monicm
21. feb 2014

@vivienkaa dať sa rozviesť je takééééééé jednoduché........................(teraz nemyslím na ženy,ktoré sú týrané či už fyzicky,alebo psychicky...............) ale nájsť spôsob ako zachrániť vzťah........................to chce príliš veľa energie a prečo by mal človek dať energiu do vzťahu,že?ani oheň ti nebude horieť sám od seba,treba do neho prikladať polienka,ktoré treba najskôr narúbať........................to že ste manželia neznamená,že teraz už nemusíte jeden druhého zvádzať,že nemusíte flirtovať,že nemôžete randiť.....................to,čo si písala sú veci,ktoré sa dajú tak krásne odstrániť,tak krásne vymeniť za niečo príjemné....................,tak ty zruš net,jemu pc a hajde von,do kina,divadla,prírody,na večeru,k priateľom,na vínko................beda,ste sami dvaja,žiadne starosti s deťmi (jasné že aj radosti,ale.......... 😉 to raz pochopíš ),tak si to užívajte, UŽÍVAJTE a poriadne

luba28
21. feb 2014

@vivienkaa a nenasla si si nahodou niekoho????alebo tvoj manzel???uver sa riesi vyplatenim,alebo,ze jeden ostane v byte a druheho vyplati+hypo,alebo sa byt preda,vyplati sa hypo a zbytok si rozdelite,...

lili_mia
21. feb 2014

@vivienkaa ach jaj dievča ☹ Ty si v práci, či doma na nete, on sa nudí, tak si tiež zapne pc, alebo psp .. čo čakáš? že ked máš rozrobené napr. účtovanie projektovej dokumentácie, tak Ťa schmatne a priamo tam na stole vášnivo a romanticky oprie?
Zajtra je víkend, všetko vypni a drahému navrhni prechádzku a vonku sa porozprávajte o tom, čo sa deje. Chlap sa evidentne nudí, možno aj mal nejaké pokusy, len si si ich nevšimla, to my tu na koníku nevieme. Treba riešiť aktuálny stav a ten je, že sa spolu nerozprávate. Bud si istá, že toto sa Ti stane aj s nasledujúcim manželom, ak sa rozvedieš.
Treba sa dohodnúť, napr každú nedeľu pôjdete niekam na obed a po ňom prechádzka. Dovtedy,dajme tomu budete dobehávať zameškané v práci. Jednoducho majte stanovené, že práca doma bude iba v tom a tom čase a v ostatnom čase sa budete venovať sebe navzájom. Výnimočne to budete meniť, ale po vzájomnej dohode.
Zamysli sa, v práci Ti povedia, že máš ísť na služobku, čo doma povieš? Idem na služobku a bodka, alebo mu napr pripravíš lahodnú večeru, počas nej mu povieš, že musíš pracovne odísť, ale ako sa vrátiš, tak pôjdete spolu niekde na pobytový víkend a po večeri si aj ten pobyt objednáte? Aby bolo vidieť, dobre, je tu súrna práca, ale myslíš aj na neho, na vás dvoch a záleží Ti aj na vašom spoločnom čase.
Ak na toto nezareaguje, tak neviem, záleží od všeličoho.

sissy27
21. feb 2014

@vivienkaa poznám tri takéto expresné manželstvá... v prvom prípade boli spolu 6 alebo 7 rokov, všetko v pohode, drobné starosti všedného dňa, ale nič "rozvodové", po svadbe zrazu bum a do pol roka boli rozvedení... v druhom prípade svadba po 4 rokoch, tam síce luxusná svadba mala byť asi záchrana titanicu, ale išli do toho, opäť do pol roka podaná žiadosť o rozvod... tretí prípad úplný extrém, tiež niekoľkoročný vzťah, v sobotu svadba, v pondelok žiadosť o rozvod (netuším, čo sa odohralo v nedeľu 😅 ale muselo to byť niečo strašné), každopádne samotný rozvod bol uzavretý po pár mesiacoch od svadby...
či to je normálne alebo nie, to nebudem hodnotiť, ale očividne sa to stáva... ale na vašom mieste odpojím internet, hernú konzolu tiež schovám u susedov (alebo u niekoho komu sa už dlhšie chcem pomstiť 😅) a rozprávam sa... veľa, o všetkom, aj so slzami, aj s krikom, a radšej aj s nadávkami, ako vôbec... dostať zo seba von to, čo vás trápi, nie na internete, nie v práci, ale doma s tým, koho sa to najviac týka... ak to nepôjde, tak sa rozveď, ale rozvod by mal byť posledná z posledných možností, nie prvá... nech máš čisté svedomie, že si sa snažila a spravila maximum...

ivetlo
21. feb 2014

Nechápem. O vzťah sa treba starať a mať spoločné ciele(ich dosahovanie vás viac spojí).
A neobjavil sa náhodou niekto tretí? ?? Ze by sa nám znova zapaľovali lýtka? ??

janickacrazy
21. feb 2014

@vivienkaa Možno je to preto, že už je si tebou istý a už sa mu nechce ťa baliť, lebo už má na teba papier, čož je dost smutné. Každopádne sa treba o tom porozprávat, nie hned riešit rozvod. Možno daku manželskú poradnu poriešit.

sendy182
21. feb 2014

@vivienkaa ahoj a čo tak urobiť prvý krok.?...rozvádza sa pre vážnejšie problémy.....alkohol, závislosť, týranie, a pod.....opýtam sa ťa je pekný tvoj manžel.....?.....čo robíš celý deň a čo on....vidíte sa ráno alebo až večer......varíš?.....staráš sa o domácnosť a on ťa zanedbáva?......milujete sa?......vieš každý vzťah treba pestovať ako kvietok.....čo tak navodiť romantiku.....sviečky, večera.....debata.....neviem si predstaviť čo by si robila keby si mala deti......a bola napr. bez peňazí.....závislá iba na ňom.....on by sa flákal.......ak môžem posuniem ti čo sa rieši v mojej rodine....kde sa stala taká nemilá vec.....pred rokom sa zoznámila pekná baba s mužom do 6 mesiacoch sa vzali.......svadba ako z rozprávky....no čo nasledovalo po svadbe už vtedy nosila pod srdcom svoju dcérku.....takže narodila sa krásna princezná a tým to začalo.........ona ostala doma a on sa flákal......žúrky....chaty....ani slovo kde idem...kedy prídem.....a opýtanie sa či vôbec môžem ani nebolo........pár krát mu odpustila no už sa vrátila k svojím rodičom,......hanba nehanba.....a on?......žije si tak ďalej.....malej kupuje všetko....dokonca nemá problém odniesť jej to pred dom.......a čo nasleduje ďalej?....rozvod......takže bola si podať návrh..... doma si vravíme ktovie prečo sa ženil.......... 😉

svano
21. feb 2014

@vivienkaa možno som nemoderná,ale zdá sa mi až detinské rozvádzať sa po pol roku. Na vzťahu je predsa potrebné pracovať denno-denne,obrniť sa toleranciou a pochopením a láskou a nie po pol roku to zabaliť a ísť o dom ďalej. Samozrejme sú výnimky,pokiaľ sa jedná o násilie,alkohol atd.

kiki68
21. feb 2014

kamoska je takto rozvedena, brala sa po 5 rokoch vztahu, po pol roku sa rozvadzala,nikde to nehovori,nepriznava radsej. Proste to berie ako absurdnu vec,co sa jej stala v 25 rokoch rozvedena a nastastie bezdetna. To ja ani nevolam rozvod,lebo lahko sa rozvadza ked nie su deti. To je len oficialne ukoncenie vztahu a nejake to vysporiadanie sa.

mamavera
22. feb 2014

@vivienkaa čo tak mať spoločné plány na dnešný deň, na budúci víkend, na letnú dovolenku? Nehnevaj sa na mňa, ale neuveriteľne plytváte časom. Máte len tento jeden jediný život a vy sa hráte na PC?!?! Z puberty ste už zrejme vyliezli. Nemáte deti, máte more možností, ako tráviť voľný čas a vy ho zabíjate za PC. Nemáte spoločné zážitky, nemáte logicky potom témy na rozhovor. Chce to dlhý rozhovor, najlepšie niekde mimo váš byt. Spýtala si sa manžela, či je so súčasným stavom spokojný? Ako si on predstavuje ďalej vaše spolužitie? Kto sa stará u vás o domácnosť? Kto varí? Je váš intímny život krásny? Čo ak prídu deti, ty už nebudeš môcť sedieť za PC, ak nebude ochotný manžel od neho vstať, nastanú iné problémy....Vzťah medzi dvomi sa buduje celý život, uzavretím manželstva nie je hotový, iba posunutý do inej roviny. Často som rozmýšlala, čím to bolo, že moji rodičia žili ako milenci aj po 40 rokoch. Stále sa k sebe správali, ako keby jeden druhého ešte len balil. Stále si pripravovali drobné prekvapenia, nikdy sa z ich vzťahu nevytratila úcta. Aj keď stavali dom a peňazí na relax veľmi nebolo, vždy išli aj keď len na týždňovú dovolenku niekde na chatu, do kina, do divadla, na ples, na túru, aj keď kúpu novej sedačky odložili. Skúste, pre niečo ste sa zobrali, pre niečo si si ho predsa vybrala ako životného partnera a on teba. Ak nebude ochotný urobiť zmenu, alebo ak mu je jedno, ako sa cítiš, nemrhaj časom, nemá to zmysel. Aj pri výbere partnera sa môžme mýliť. Len si nenapísala, ako si sa ty snažila váš vzťah ožiť, tým, že doma sedíš za PC, to asi nepôjde...

fuska
22. feb 2014

Ja myslim, ze keby ste sa aj rozviedli, tak vase dni, hoci nebudete spolu, budu uplne rovnake, tj ty budes na nete alebo v praci a on sa bude hrat na psp. Len si budete namyslat, ze za to, ako mizerne travite svoj volny cas, moze byvaly partner, ktoreho som sa zbavil/a rozvodom...

tina1988
22. feb 2014

Ako mnohe uz napisali o vztah sa treba starat a pracovat na nom kazdy den. Niekto raz povedal, ze manzelstvo je ako zahrada. Burina (problemy) rastie sama a problemy vo vztahu tu budu vzdy, ale to, ako bude vyzerat nasa zahrada je len na nas. Chvilu to potrva kym kvety v zahrade vyrastu aby bola krasna. Tak sa netreba vzdavat a skusit na vztahu popracovat 🙂 nasi stary rodicia slovo rozvod nepoznali, snazili sa problemy riesit ... len v dnesnej dobe je moderne pri kazdej hadke hned spomenut slovo rozvod ...