Nuna Tavo vs. Nuna Pepp Next. Aký kompaktnejší športiak je vhodnejší, a je Pepp Next nestabilný?

Zodpovedané
8. jún 2020

Ahoj,

zháňam druhý (športový) kočík, taký doplnkový, ktorý by bol skladnejší. Udreli mi do očí dva od značky Nuna. Jeden je Tavo 2020 a druhy Pepp Next. Skôr som priklonená k tomu Pepp Next. Keď som čítala niekde recenzie, spomínali tam, že kočík je nestabilný a zvykne sa prevrátiť, je to možné?

Čo sa týka terénu, tak skôr chodíme po vonku ako po nákupákoch, samozrejme sem tam aj nejaké rozbité chodníky, ale na nejaký horský terén budeme v prípade potreby využívať kočík, čo už máme.

Len by ma zaujímalo, aký je v podstate medzi nimi rozdiel, ktorý je stabilnejší, pohodlnejší, či sa v pohode zmestia do auta, prípadne MHD.

Veľmi pekne ďakujem za pomoc

Ahoj,

Nuna Tavo i Nuna Pepp Next sú podľa mňa oba príjemné, jazdne dobré kočíky, pohodlné aj pre dieťatko. Je tam však dosť veľký rozdiel.

Tavo je väčší a ťažší. Je aj väčší po zložení. Je to proste väčší, aj keď stále relatívne kompaktný kočík, ale nazvala by som ho takým stredným, veľkostne. Je super polstrovaný a prispôsobený aj pre menšie deti, aj trochu pruží. Tento model by som brala vtedy, ak by som chcela niečo také stredné, pohodlné, nie priťažké, ale netreba mi niečo extra malé - a asi najskôr s menším dieťatkom, max okolo roka. To je optimálny čas kúpy modelu Tavo.

Nuna Tavo

Pepp Next je podstatne menší, aj s menšími, teda menej na zlé chodníky vhodnými kolesami. Ale celkovo jazdí príjemne a nemyslím si, že je nestabilný. Prevrátiť by sa mohol jedine, ak sa na rukoväť budú vešať ťažké tašky, čo sa u kompaktných kočíkov všeobecne nemá, lebo sú ľahké - takže preťažovať nejakú súčasť či meniť ťažisko zavesením nákladu na rukoväť nie je vhodné. Rovnako, ak dieťatko nepripútame a ono si v ľahu prelezie na koniec chrbtovej opierky či sa posunie príliš vysoko tiež môže zaťažiť jednu stranu priveľmi. Ale pri normálnom používaní to jednoznačne nie je nestabilný kočík. Má dosť nízko ťažisko a celkovo mne príde ako kočík na svoj typ stabilný.

Nuna Pepp Next

Na to, čo ty popisuješ, by som ja brala tiež skôr Pepp Next. Budeš potrebovať menší model, keď už väčší máš - stred nie je ideálnou cestou. A aj sa ti lepšie zmestí pri cestovaní.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli