Odpruženie kočíka - Diono Quantum, G-mini Lord, Petite&Mars Street, porovnanie

Zodpovedané
11. sep 2020

Dobrý deň,

Už skôr som sa u vás radila ohľadom skladného kočíka a poradili ste mi Diono Quantum. Kočík sa nám veľmi páči a seriózne rozmýšľame nad jeho kúpou - jediné, čím si nie sme istý je v jeho prípade, je odpruženie. Pri staršej dcére sme mali Adbor Ottis a ten bol super na hojdanie, ktoré dcéra okolo 9 mesiacov mala veľmi rada a lepšie tak zaspávala na prechádzke. Tu v popise máte, že Ottis má odpruženie pružinové. Pri Diono Quantum je napísané, že odpruženie je mechanické rovnako ako aj pri P&M Street. Street máme a ten je úplne tuhý, žiadne odpruženie nemá. Preto sme začali zvažovať kúpu G-mini Lord, ktorý na videu má aspoň trochu odpruženie, hoci tu v popise sa taktiež píše, že odpruženie je mechanické. Momentálne si nevieme vybrať, lebo máme obavu, že Diono Quantum bude rovnako tuhý ako P&M Street - a to by sme nechceli.

Prosím, máte s ním skúsenosť v zmysle, že ste ho videli/skúšali? Lebo na Diono sme pozerali už mnoho videí, ale zrovna odpruženie nikde neukazovali a ani medzi mamičkami sa neviem dopátrať odpovede, keďže Diono Quantum nie je u nás úplne bežná značka.

Za odpoveď vopred ďakujem.
Pekný deň.

Ahoj,

Diono Quantum je veľmi pevný, super stabilný odolný kočík. Nie je tak mäkko odpružený ako typicky poľská kombinácia, s ktorou už máš skúsenosť.

Diono Quantum

Aspoň za mňa je o trochu menej tvrdý ako tebou spomínaný Street, ale má odpruženie naozaj skôr len na tlmenie, určite nie hojdanie. Podľa mňa je to absolútne v poriadku. Moji synovia preferovali trasľavú jazdu po napr. tráve a pod. A to aj v o dosť tvrdších kočíkoch (a skoro hneď zaspali). Ale ak je tvojou prioritou mäkkučké pruženie, bojím sa, že to nie je tak úplne model pre teba.
Naopak, oceníš na ňom predovšetkým tú fan-tas-tic-kú striešku, čo kryje v každom počasí a každom uhle slnka, super košík, stabilnú širšiu konštrukciu (a pevnú). Američania robia tie konštrukcie nosné.

Petite&Mars Street

Ak mám navrhnúť niečo aspoň ako tak porovnateľné, ale mäkké na jazdu, tak navrhnem lacnejší (jasné, že aj na kvalite sa to odrazí) Kinderkraft XMoov. Ten ozaj cítiť, ako je odpružený - ale je aj o niečo neskladnejší a priestorovo menej štedrý.

Ak odpruženie je prioritou, bude podľa mňa super voľba, ktorú potom nahradíš tvojím Streetom, alebo iným menším, no priestrannejším neotočným športovým kočíkom.

Kinderkraft XMoov

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli