Odpružený športový kočík s korýtkovým sedením a kvalitnými poťahmi - už nech sa mi nerozhegá

Zodpovedané
20. sep 2019

Dobry den prajem,

chcem sa opytat na dobry typ na samostatny sportovy kocik.

Podmienky:

  • dobre odpruzeny s nafukovacimi kolesami, vhodnymi aj do horsieho terenu;
  • s korytkovym sedenim a kvalitnym potahovym materialom.

Viem, ze kvalitne, stylove kociky nemaju nafukovacie kolesa, ani dobre odpruzenie... Mozno s vynimkou Stokke, no ten ma malu sportovu cast. Uz som bola dost naklonena k Joolz Hub, no citala som jedno uzivatelske hodnotenie, ze vraj ma konstrukcia volu v hlavnom klbe - a rozheganych konstrukcii mam uz dost. Vyskusali sme Oyster Max, Cybex Iris M-Air, Peg-Pérego Book Plus S, no pri vsetkych podvozok sklamal...

Dakujem

Ahoj,

ak cena nehrá rolu, za mňa krásny (skoro dizajnový), kvalitný, vhodný aj do terénu s možnosťou nafukovacích kolies (na výber sú 3 sety) a naozaj, naozaj kvalitný aj na viac detí za sebou je jednoznačne Emmaljunga NXT60. Švédska kvalita - naozaj kočík na roky, a aj na horšie zaobchádzanie. Ja osobne, ak si na to, čo píšeš, naozaj potrpíš - nevidím veľmi lepšiu, krajšiu ani kvalitnejšiu možnosť.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Jedinou alternatívou je jeho o čosi väčší, ale aj o čosi ťažší brat NXT90 - ale to je, za mňa, možno až zbytočne robustný model, ktorý ber len v prípade, že naozaj potrebuješ niečo ultrabytelné. Sedadlá však majú rovnaké.

Emmaljunga NXT90 Ergo

Ak by terénnosť bola len okrajovou vecou, dobrým je za mňa aj Seed Papilio. Prejde aj nerovnosti a je to pevný, ultra kvalitný kočík, na ktorý som narvala aj tri deti naraz a ustál to úplne v pohode.
Vyslovene na horské nespevnené cesty nie je dostatočne odpružený (pruží tak prirodzene, skôr na bežné nerovnosti). Pre mňa osobne toto bol najlepší kočík, čo som mala (ale viem, že tu je to veľmi veľmi subjektívne). Aktuálne sa ale tuším predáva len v dvojkombi, dokonca dosť draho, takže možno by stálo za to pozrieť bazárovú ponuku (ak by ťa zaujal).

Seed Papilio

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli