Otočný, pohodlný, skladný športiak pre 14mes. - Bugaboo Bee5 alebo Cybex Balios S?

Zodpovedané
7. aug 2019

Dobrý deň,

chcem sa poradiť pri výbere kočíka a neviem sa rozhodnúť. Dcéra má 14 mesiacov a potrebujem športový kočík otočný, ľahko skladateľný a hlavne pohodlný 🙂 Nech sa tam malá aj vyspí.

Ďakujem za radu

Ahoj,

napriek podobnému typu mi Bugaboo Bee5 a Cybex Balios S prídu ako dosť odlišné kočíky.

Bugaboo Bee 5

Cybex Balios S

Bee-čko je taká dizajnovka, relatívne ľahká a spratná ale nie dosť ľahká a spratná na to, aké malé má kolesá a ako sa niektorým maminám aj kvôli ťažisko ťažšie kočíkuje. Super je otáčanie sedadla a jeho relatívna priestrannosť (šírka a výška k strieške), ale to, že nemá opierku nôh a má fakt malé kolesá (na tú cenu a rozmer po zložení) je podľa mňa už trochu prekonaná inými značkami.

Balios S je zasa dostatočne dostupný, na svoju kategóriu spratný fajn, a super strieška, výška chrbtovej opierky, kompletné polohovanie. Je trošku užší, nie každý ho nazýva priestranným. Za mňa - do dva a pol roka určite, snáď aj dlhšie. Závisí od tvojho dieťatka a očakávaní (napríklad pri veľkom krpcovi nedáš ED fusak v zime). Pohodlný - určite je, aj vďaka opierke nôh bude aj na spánok vhodný.

Okrem nich ešte spomeniem kandidátov ako nový Silver Cross Spirit, Stokke Beat (môj favorit, ale dostupný až od septembra), Emmaljunga NXT60 F, Easywalker Mosey+.

Hľaď najmä na veľkosť kolies a funkcie, ktoré potrebuješ, aby kočík spĺňal. Iba ty vieš, ako a akými trasami najviac jazdíte.

Silver Cross Spirit

Stokke Beat

Emmaljunga NXT60 Flat

Easywalker Mosey+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli