Otočný športový kočík pre 2,5ročné dieťa: do mesta, ľahký, spratný, bez cenového limitu. A je lepší overal či fusak?

Zodpovedané
1. sep 2020

Ahoj Eli,

vedela by si poradiť otočný kočík pre 2,5ročné dieťa? Mali sme neotočný, ale bohužiaľ sa musíme opäť vrátiť k otočnému (hoci viem, že bude väčší po zložení, užší v sedáku).

Čo by si odporučila, aby v ňom nevyzeral prerastene? Rozmýšľala som nad nejakým z Mamas&Papas alebo Stokke Beat, Cybex Mios? Potrebujem ho do mesta na nákup, chodníky (ale zas tie nie sú vždy ideálne), nech nie je príliš ťažký a ľahko sa skladá.

Cenový limit nemám - hlavne aby sa mi zmestil do auta aj s menším nákupom (Golf 7 hatchback).

A prosím ťa, v zime je lepšie dať overal či fusak do kočíka? Najmä keď bude iba sedieť (syn má 92 cm a skoro 12 kg).

Ďakujem veľmi pekne za pomoc 🙂

Ahoj,

Mios je pomerne dobrý nápad - dlhá opierka a celkovo fajn priestor. Len teda podobne ako u Stokke Beat je kratšia opierka nôh, s čím treba rátať. Nie je to problém a v pohode to ustojíte, len abysi si s tým rátala.

Cybex Mios

Stokke Beat

Modelom s dlhšou opierkou chrbta i nôžok by bol skôr Mamas&Papas Armadillo Flip XT a tie staršie generácie by som povedala, že na tom boli ešte lepšie ako tie novšie (aj keď tie sú tiež veľmi fajn).

Mamas&Papas Armadillo Flip XT

Joie Versatrax tiež veľmi fajn.

Joie Versatrax

Topkou na dĺžku priestoru by boli aj Emmaljunga kočíky (línia NXT60). Len sú už ťažšie. Je ťažké spraviť ľahký, skladný, no priestranný otočný športiak.

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT60 Ergo

S menšími nárokmi/očakávaniami každopádne sadne väčšina aj otočných kočíkov - najmä ak to bude len na sedenie. Predsa len, nie je taký velikánsky tvoj synček. 🙂

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli