Petite&Mars Street+ Air, Petite&Mars Royal 2021 a Baby Design Wave 2021. Ktorý z nich je najlepší?

Zodpovedané
8. feb 2022

Ahoj,

páči sa mi Petite&Mars Street+ Air, Petite&Mars Royal 2021 a Baby Design Wave 2021.

Jeden športový kočík z dvojkombinácie už mám a som s ním spokojná. Len cestovanie s ním je už pre mňa náročnejšie. Stále skladať, nakladať, vykladať. Zaprace celý kufor a to ma už unavuje.

Petite&Mars Street+ Air má nafukovacie kolesá, Petite&Mars Royal 2021gumové a Baby Design Wave gélové. Bývam na dedine, kde niektoré cesty nie sú úplne udržiavané, ale po lesoch zase prechádzky neplánujem.

Ktorý z uvedených kočíkov je najlepší?

Ďakujem

Ahoj,

Petite&Mars Street+ Air je predovšetkým mestským kočíkom. Bez zavesenia tašky ho na takýto účel vrelo odporučím. Plus na rýchle prevozy po rovnejšom teréne.

S nafukovačkami je samozrejme ťažší. Váži s nimi 11,39 kg. Konštrukcia je mierne odpružená, takže skôr tvrdšia. Priestor sedadla je pohodlný a porovnateľný s Britaxom. Manipuluje sa s ním ťažšie, nie je to až taká hladká jednoručná jazda. Čo mi osobne najviac prekáža je, že pri ťažšej prebaľovacej taške sa prevažuje dozadu. Bez dozoru spadne. Mám s ním osobnú skúsenosť. Osobne by som si ho na dedinu nekúpila. Sama bývam v takomto prostredí a nezmierila by som sa z hrkotom konštrukcie. Ak by som ho chcela využívať do mesta na nákup, tak možno by som nad ním pouvažovala pre také dvojročné dieťa.

Nečakaj veľa a nebudeš sklamaná. Asi takto by som opísala Petite&Mars Royal. Je to neotočný športový kočík nízkej váhy a praktickej mestskej funkcionality. Oceníš nielen hravý módny štýl, ale aj príjemnú skladnosť, XL striešku, úplný ľah, priestranné sedadlo a mäkkú vložku v cene. Petite&Mars Royal je netypicky na svoj typ a je citeľne odpružený oproti Petite&Mars Street+.

Osobne by som si vybrala Baby Design Wave. A to hlavne pre jeho nové bezúdržbové gélové kolesá so zlepšenou priľnavosťou behúňa, ktoré nájdeš v kolekcií pre rok 2021. Všetky štyri sú citeľne odpružené. Takéto typy kolies lepšie znášajú aj zhoršené povrchy a neopotrebujú sa tak skoro. Pozor na striešku, nie je to klasický hutný materiál. Skôr taký tenší. Môže sa zdať, že priesvitný. Na jej funkcionalite to neuberá a dobre ochráni pred slnkom.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally