Petite&Mars Street, Britax B-Motion 4 verzus Valco Baby Snap 4. Ktorý vydrží do 3 rokov a má veľký priestor na sedenie?

Zodpovedané
5. júl 2023

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu športového kočíka pre 15-mesačného syna, ktorý momentálne váži 12 kg. Je dosť dlhý a rád sa vozí. Preto hľadám taký športiak, ktorý mu vydrží do 3 rokov.

Moje podmienky:

  • dlhá strieška,
  • dostatočný priestor na sedenie,
  • dobré odpruženie kolies,
  • nosnosť do 22 kg,
  • spratný,
  • skladný.

Oslovili ma kočíky Petite&Mars Street, Britax B-Motion 4 a Valco Baby Snap 4.

Aký je Tvoj názor na mnou vybraté kočíky?

Ďakujem

Ahoj,

Valco Baby Snap 4 je populárny cenovo dostupný športový kočík, ktorý nemá žiadne odpruženie. Dá sa zakúpiť aj vo verzii Sport s nafukovacími kolesami, vďaka ktorým si lepšie poradí s nerovnými cestami na dedine alebo ľahším terénom. Športové sedenie je možné napolohovať do skoro úplného rovného ľahu a vďaka 48 cm vysokej chrbtovej opierke vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Fixná rukoväť vo výške 103 cm bez možnosti polohovania je vhodná skôr pre nižších a stredne vysokých rodičov.

Britax B-Motion 4 Plus je bazárový model, ktorý je určený pre nerovnejšie povrchy. Polohovateľná rukoväť nastaviteľná vo výške od 84 do 112 cm je vhodná pre rôzne vysokých rodičov. Priestranné sedadlo so 100 cm ložnou plochou je vhodné od narodenia až do konca kočíkovacieho obdobia. Jeho predchodca Britax B-Motion 4 je tiež priestranný a vhodný aj do zhoršeného terénu.

Asi si myslela skôr model Petite&Mars Street+, z ktorého neskôr vyšiel model Petite&Mars Street+ Air. Ten sa od neho líši veľkými nafukovacími kolesami a koženkou na rukoväti a detskom madle. Taktiež ho zakúpiš aj vo verzii Petite&Mars Street+ RWS s bezúdržbovými gumovými kolesami. Tento model je vhodný aj pre väčšie dieťa vďaka 48 cm vysokej chrbtovej opierke, ktorá má funkciu bežného sedu s malým sklonom. Má výškovo nastaviteľnú rukoväť od 96 do 108 cm, ktorá zaručuje pohodlné ovládanie aj vyšším rodičom. Kolesá s odpružením zaručujú dobrú ovládateľnosť aj na nerovnom povrchu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally