Petite&Mars Terrain, príp. aký kombinovaný kočík do mesta i na pole s dobrou športovou časťou?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na Váš názor na kočiar Petite&Mars Terrain. Hľadám kočiar, ktorý by mal dostatočne veľkú vaničku, keďže budem mať dieťa narodené na prelome augusta a septembra, a zároveň využiteľnú športovú časť.

Mojimi podmienkami sú:

  • športová časť bude skladná a pekne využiteľná, keď dieťa už nebude chcieť byť v hlbokej korbe, aby som nemusela v strede zimy riešiť kúpu športového kočiara (chcem sa vyhnúť tomu, ako majú zväčša poľské kočiare mohutnú konštrukciu a ľudia ich predávajú bez využitia športiaku)
  • úplný ľah športovej časti
  • klasické sedenie, nie korýtkové
  • 4-kolesový, najlepšie nafukovacie alebo tvrdená guma? Neviem, čo je lepšie
  • odpruženie kolies
  • primeraná váha
  • terén - mesto + lúka/pole

Tento kočiar spĺňa moje podmienky asi ako jeden z mála, čo som doteraz videla, ale mám trochu pochybnosti o celkovej dĺžke ložnej plochy športového sedadla, v Kočikopédii píše 81 cm, či to nie je málo a dieťa rýchlo z neho nevyrastie, rovnako doporučený vek dieťaťa píše 0-18.

Viete mi prosím dať váš názor na tento kočiar? Vhodný mi prišiel aj Cam Dinamico, prípadne Teutonia Be you! V3. Alebo nejaké alternatívy z Vášho pohľadu? Cenu nového neriešim, pozerám hlavne ponuky v bazáre.

Vopred ďakujem! 🙂

Ahoj,

Petite&Mars Terrain pre P&M vyrába Tako. Je to teda pomerne klasický poľský kočík s veľkou, pohodlnou vaničkou a ozaj robustným, no dobre odpruženým podvozkom. Je to taký terénny tank, vhodný aj pre menšiu (napriek tomu, že zvonka mohutnú) športovú časť ako začiatočný kočík, ktorý obvykle maminy neskôr vymenia za ľahší a spratnejší športiak. Čo sa jazdných vlastností, aj v horších podmienkach, týka, je to fajn model, ale ozaj rátaj s vysokou váhou a veľa zabratým miestom v kufri po zložení. Ak potrebuješ čosi robustné na začiatok, je to dobrá voľba, ale ak chceš aj super športiak, asi by som pozrela skôr po niečom inom.

Petite&Mars Terrain

Cam Dinamico Up mi, čo sa týka priestrannosti + skladnosti, váhy, príde ako prijateľnejšia voľba. Je to taký stred pomeru cena - výkon, podľa mňa fajn urobený kočík so super vaničkou. Je však skôr z nižších, teda nie pre ultra vysokých rodičov.

Cam Dinamico Up

Teutonia BeYou! V3 je z nich asi najkvalitnejšou voľbou, ale budeš musieť rátať s tým, že je to dosť ťažký kočík. Skoro 16 kg nie je málo. Zato výdrž, spracovanie kočíka je veľmi dobré.

Teutonia BeYou! V3

Ja by som zvážila možno ešte aj Concord Wanderer/ Camino, Jané Crosswalk alebo menší Kendo, alebo napríklad ABC Design Salsa 4.

Concord Wanderer

Concord Camino

Jané Crosswalk

Jané Kendo

ABC Design Salsa 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli