Polročný syn sa nezmestí do hlbokej vaničky Tutis Mio Plus. Má zmysel kupovať ďalší hlboký kočík?

Zodpovedané
6. dec 2023

Ahoj,

prosím o radu, ako vyriešiť nasledujúcu situáciu.

Máme druhé dieťa, ktoré má 6 mesiacov (70 cm a 8,5 kg). Kočík máme Tutis Mio Plus, som s ním spokojná, hlavne hlboká verzia bola na leto skvelá. Vyberala som hlavne podľa nízkej hmotnosti a odpruženia, ale nečakala som, že sa mi tam už na zimu nevlezie. Je mi vyložene proti srsti ho dávať do športiaku. Bojím sa, že tam na neho bude fúkať a bude mu zima. Nesedí, spinká jedine v kočíku. Potrebujem, aby mi v hlbokej vaničke aspoň ešte tú najväčšiu zimu vydržal, takže ešte aspoň tie 3 mesiace.

Má cenu kupovať ešte nejaký hlboký kočík?

Ktorý má najväčšiu vaničku na dĺžku?

Ako inak to vyriešiť?

Ďakujem

Ahoj,

je úplne v poriadku, že sa Ti už dieťa v 6 mesiacoch nezmestí do hlbokej vaničky, pretože je to bežné. Hlboké vaničky majú väčšinou nosnosť 9 kg (tak ako aj Tvoja), tak si daj pozor, aby si ju neprekročila.

Osobne mám 3 deti a všetky v podobnom veku prechádzali do športových sedadiel.

Hoci má Tutis Mio Plus otvorenejšie sedadlo z bokov, nebála by som sa v ňom dieťa v teplučkom fusaku voziť. Môžeš však do sedadla zakúpiť – tzv. vložnú tašku. Tá je z bokov vyvýšená, chráni preto dieťa o čosi lepšie v zime pred chladom a vetrom. Na trhu je veľa rôznych a dostupných vložných tašiek.

Jednou z nich je napríklad aj multifunkčná a cenovo dostupná Hauck Vanička/Fusak 2v1. Stačí Ti jednoducho sklopiť opierku chrbta do polohy ležmo a hniezdočko pripevniť pomocou pásov. Tvoje dieťa bude ako v bavlnke za každého počasia. Mimo kočík môžeš bábätko pohodlne prenášať. Keď dieťatko povyrastie, tak je super, že môžeš prenosnú tašku používať ako fusak. Pre tento účel sa jednoducho odoberú prenosné pútka, predné a bočné časti a hneď Ti z tejto prenosnej tašky vznikne fusak.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally