Pomôžu nafukovacie kolesá k lepším jazdným vlastnostiam Valco Baby Snap 4?

Zodpovedané
10. nov 2023

Ahoj,

rada by som sa poradila.

Mám kočík Valco Baby Snap 4 s penovými kolesami. Je z roku 2017 a má už niečo najazdené. Vždy mi veľmi vyhovoval, ale teraz už nie (s tretím dieťaťom). Potrebujem ovládať kočík jednou rukou, prejsť všetky možné terény, čo s ním nejde.

Kúpila som teda Hauck Rapid 3R, ktorý je skvelý do všetkých terénov. Vadí mi však, že predné koleso musí byť zaaretované, inak sa trasie a potom je tiež horšia manipulácia. Dieťa v ňom má oveľa menej miesta. Je strašne zle skladný, zaberie priestor a je ťažký. V tom je Valco super, že ho v pohode dám cez rameno, dieťa do nosidla a krásne vyjdeme napríklad schody. Skladnosť je pre mňa dôležitá, pretože sa neustále so staršími deťmi niekam presúvame a nechcem mať doma tri kočíky, ktoré teraz mám – Snap do auta, Hauck a ešte trojkombináciu.

Napadlo mi, že by som mohla skúsiť vymeniť penové kolieska za nafukovacie, alebo skrátka len nové kolieska. Tie terajšie majú už najlepšie roky za sebou.

Aký je Tvoj názor?

Máš nejaké odporúčanie na super skladný kočík, vhodný do mesta aj do terénu?

Ďakujem

Ahoj,

rada by som Ti odpovedala, že áno. Lenže skutočnosť taká nie je. Valco Baby Snap 4 je veľmi obľúbeným a hlavne cenovo dostupným kočíkom určeným pre rodičov, ktorí sa pohybujú po meste. Dá sa zakúpiť aj vo verzii Sport s nafukovacími kolesami, vďaka ktorým si hravo poradí s nerovnejšími cestami na dedine alebo ľahším terénom. Tvoje terény sú však nad jeho možnosti. Ani jeho nízka hmotnosť a výborná manipulovateľnosť Ti neumožnia ovládanie jednou rukou! Osobne si myslím, že by si iba vyhodila peniaze za novú sadu nafukovacích kolies a bola by si stále sklamaná.

V Tvojom prípade hrá hlavnú rolu správne skĺbenie materiálu kolies, odpruženia a nízkej váhy. Takže si skôr pozri športové kočíky ako sú – Carrello Bravo Plus, Espiro Sonic Gel, Petite&Mars Airwalk alebo Petite&Mars Royal.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally