Poradíš kočík s priestrannou vaničkou pre decembrové bábo?

Zodpovedané
1. aug 2023

Ahoj,

dieťatko sa nám narodí v decembri, preto hľadáme kočík s priestrannou vaničkou. Bývame na dedine, kde je v zime dostatok snehu.

Podmienky:

  • nech zvláda terén,
  • športová časť otočná v oboch smeroch,
  • dobre skladný do menšieho kufra.

Ktorý kočík spĺňa to, čo hľadám?

Ktoré vajíčko by bolo najlepšie pre bábätko, aj čo sa týka komfortu a aj bezpečnosti?

Každý týždeň budem cestovať 400 km.

Ďakujem

Ahoj,

z cenovo dostupnejších modelov odporúčam Kunert Lazzio. Jeho priestranná polohovateľná hlboká vanička má striešku XXL rozmerov a spolu s krytom vytvoria zimnému bábätku bezpečné a teplé hniezdočko. S funkciou skladania na placku zaberie minimum miesta a športová nadstavba sa skladá spolu s konštrukciou. Kolesá spolu s odpružením zabezpečujú hladkú jazdu aj v nerovnejšom teréne.

POZOR!: Aj keď zakúpiš autosedačku, tzv. vajíčko, ktoré je polohovateľné do pozície ľahu, tak túto funkciou z hľadiska bezpečnosti môžeš používať iba pri nasadení vajíčka na konštrukciu kočíka. V aute sa táto funkcia nevyužíva.

Pri vajíčku dbaj na prítomnosť týchto funkcií:

  • systém pripevnenia: s podstavcom pripevniteľným bezpečnostným pásom auta, s Isofixovým podstavcom, alebo s 3 bodovým bezpečnostným pásom auta,
  • pripevniteľnosť: na predné alebo zadné sedadlo auta (na predné sedadlo len proti smeru jazdy a v prípade vypnutého airbagu),
  • kompatibilita s Tvojím kočíkom.

Pri dlhom čase strávenom v aute, by som uvažovala nad kočíkom, ktorého vanička spĺňa funkcu tzv. autovaničky. Takéto vaničky majú zabudované bezpečnostné pásy a dieťa počas jazdy polodlne spinká ako v postieľke. Takéto vaničky majú modely Concord Neo či Peg-Pérego Book.

Ak nevadí športové sedadlo korýtkového typu, ktoré je pre túto značku typické, tak si určite pozri model Bugaboo Fox Cub. Ten je určený pre rodičov, ktorí chcú ľahký a kvalitný kombinovaný kočík na prechádzky ako po meste, tak aj po nerovných cestách dediny. Jeho konštrukcia váži len 9,6 kg, vďaka čomu je dobre ovládateľný aj jednou rukou. Poťahy hlbokej vaničky a športiaku sa navliekajú na spoločný rám, čo šetrí miesto pri uskladnení práve nepoužívanej nadstavby.

Zvážila by som aj kočíky Kinderkraft Nea a Tutis Sky.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally