Poradíte mi kočík vhodný iba do terénu?

Zodpovedané
29. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu vyslovene terénneho kočíka, keďže do mesta kočík máme. Ten, čo hľadám, bude 100% času v teréne. Musí zvládnuť poľné a štrkové cesty, lúku a trochu zájsť do lesa. Mal by bábo dobre ochrániť pred zlým počasím v horách.

Dcérka má 2 mesiace, takže ideálne aj s možnosťou vaničky.

Doteraz som pozerala Easywalker Sky plus, Baby Jogger Summit X3, Thule Urban Glide 2 a Bob Allterrain.

Ktorý z týchto kočík je najvhodnejší?

Ide mi aj o kvalitu odpruženia. Dcérka má skrytý reflux a hrkanie v kočíku jej začalo robiť zle. Bez kočíka sa asi nezaobídeme a chcem jej čas spríjemniť.

Budem rada, keď mi poradíte aj iný vhodný kočík.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by pre Vás nebol problém aj štvorkolesový kočík odporúčala by som pozrieť si aj kočíky vhodné do terénu ako sú ABC Design Salsa Air alebo Britax Smile III.

ABC Design Salsa 4 Air

Britax Smile III

Oba sú to modely vhodné do väčšieho terénu. Majú nafukovacie kolesá a odpruženú konštrukciu.
Ak by išlo o striešku, aby bola dostatočne dlhá a dieťatko chránené, tak skôr odporúčam ABC Design Salsa.

Ak by ste mali však záujem len o tzv. trojkolku za mňa jednoznačne z týchto modelov vyhráva Thule Urban Glide.

Thule Urban Glide 1

Thule Urban Glide 2

Vo viacerých veciach a teda v manipulácii s kočíkom, ovládateľnosti a aj odpružením samotnej konštrukcie.