Poradíte športový kočík pre 6 mesačné dieťa, ktorý ide do úplného ľahu a dieťa v ňom nebude "utopené"?

Zodpovedané
11. máj 2021

Dobrý deň,

hľadám športový kočík pre 6 mesačné dieťa. Chcem, aby v ňom nebola dcéra utopená. Musí sa dať zložiť do auta a do úplného ľahu.

Aký kočík vyhovuje mojim požiadavkám?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka toho, že bábätko je v športovej časti utopené, tak treba brať ohľad na to, že tieto športové časti sa vyrábajú do obdobia kedy je dieťatko už chodec a teda je väčšie. Preto sa snažia športové časti prispôsobiť aj tomuto veku.

To, ako sedí 6 mesačné dieťa v športovej časti závisí od viacerých faktorov, ale teda hlavne od výšky. Ktorá u detičiek v tomto veku veľmi rôznorodá.

Variant kočíkov, ktoré sa dajú skladať do auta plus majú športovú časť do úplného ľahu je naozaj veľa.

Skúsim Vám poradiť modely, ktoré sú u nás ako športové verzie najpredávanejšie.

Sú to kočíky napríklad: Cybex Balios S, ktorého výhodou je skladnosť so športovou časťou plus ľahká konštrukcia).

Cybex Balios S

Cybex Talos S (viete ho rovnako zložiť ako Balios, ale tento model je vhodnejší do terénnejšieho prostredia), Britax Smile III. (tento kočík je hlavne do terénu).

Britax Smile III

Ďalej by som skúsila model kočíka Moon Resea, Zopa Moove alebo Joie Versatrax.

Moon ReSea

Zopa Move

Joie Versatrax

S pozdravom
Kociky.sk