Poradíte športový kočík pre vyššie dieťa?

Zodpovedané
30. mar 2021

Dobrý deň,

hľadám športový kočík pre ročného syna. Mám bgb cam 3 po dcére, ale keď tam dám syna poležiačky, tak leží na strieške. Hľadám nový športiak s vyššou chrbtovou opierkou, ktorý bude ľahko skladateľný do auta. Plus možnosť jazdy v smere a v protismere.

Pokukujem po Cybex Balios S Lux, ale nie som si istá tou priestrannosťou. Všetky spomínané parametre sú pre mňa dôležité. Často sa presúvam autom a v kufre mám ešte dvoch psov.

Aký kočík odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade ak máte vyššie dieťatko určite by som pozrela model od značky Britax B-Motion 4 Plus.

Britax B-Motion 4 Plus

Britax B-Motion Plus je vyššou verziou štvorkolky Britax B-Motion 4. Všetky štyri pneumatiky sú plnené penou, takže im nehrozí defekt. Podobne ako Britax B-Agile 4 Plus, B-Motion Plus si môžeš prispôsobiť farebnými setmi striešky a poťahu na detské madlo. Strieška je dlhšia a po roztiahnutí plná, bez sieťky typickej pre nižšie modely. Sedák je priestrannejší s až metrovou ložnou plochou. Zvládne aj veľké dieťa, čomu napomáha aj jeho vyššia nosnosť. Aj v najvyššej polohe je sedenie mierne naklonené. Sklopiť ho môžeš až do ľahu. Pridanou funkciou je aj nastaviteľná opierka nôh. Dokúpení vložnej tašky, hlbokej korby či autosedačky z neho vytvoríš želanú kombináciu. V ponuke je však aj v predpripravenom sete.

Aj keď síce nie je otočný, no v prípade, že naozaj potrebujete dlhšiu opierku, tak tento by Vám určite vyhovoval. Dieťatko vo veku jedného roka už začína byť zvedavejšie a možno by aj ocenil možnosť vidieť viac, ale to samozrejme musíte usúdiť vy.

V prípade kočíka Balios S by bola možnosť otáčania sedadla, ale je užší čo nie každá mamička ocení.

Cybex Balios S

Cybex Balios S je novinkou pre rok 2018. Patrí do rady Gold. Vychádza z obľúbeného modelu Cybex Balios M. Balios S je kočík otočný a nekorýtkový, chrbtová a nožná opierka sa polohujú osobitne. Sedadlo je umiestnené vyššie, takže máš dieťatko bližšie, a kočík môžeš tiež využiť aj ako vysokú stoličku. Gumové kolesá plnené penou nevyžadujú údržbu. Sú mäkko odpružené pre pohodlnú jazdu lepším i horším terénom. Vynovené sú aj prémiové poťahy, šilt na XXL predĺžiteľnej strieške a spevnený nákupný košík. Ku modelu Balios S patrí aj nová vanička Cot S, ktorú spolu s autosedačkou dokúpiš samostatne pre vytvorenie dvoj- či trojkombinácie. Pre rok 2018 vyšiel Balios S aj v špeciálnej Fashion edícii edícii so striebornou konštrukciou, potlačenou strieškou a koženkovými detailmi rúčky a detského madla.

S pozdravom
Dominika