Poradíte trojkombináciu kočíka, ktorý musí mať dobrú športovú časť a bude stáť do 800 eur?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

rada by som Vás poprosila o radu ohľadne výberu kočíka. Niečo som po internete poštudovala, ale Vaša rada bude určite prospešnejšia.

Bábätko sa nám má narodiť v polovici júna.

Je správne sa domnievať, že bude lepšia väčšia vanička do zimy s už odrasteným bábätkom?

Viem, že veľa mamičiek robí chybu a upína sa na vaničku, ja by som mala záujem o kočiar, ktorý má predovšetkým dobrú priestrannú športovú časť. No zároveň aj vaničku, do ktorej sa mi bábätko v zime vo fusaku vojde.

Chcela by som kočiar, ktorý využijem "až do konca", teda kombináciu s dôrazom na športovú časť. Nerada by som investovaní do novej kombinácie o polroka kupovala nejaký ďalší športiak.

Mám záujem o kočiar s kolesami, ktoré nemajú dušu.

Aký rozdiel je medzi penou a gumou plnenými, prípadne gélovými?

Aká je ich životnosť a údržba?

Kočiar budem prevažne prevážať v autobuse, bude sa skladať aj do auta, ale asi v menšej miere. Čo sa týka terénu, tak klasické chodníky, v zime so snehom a kamienkami, ale nie výsostne mestský kočiar, rada by som, aby zvládol trochu terénu.

Každý deň budem musieť kočík zniesť po asi 8 schodoch, keďže bývame na medziposchodí. Preto by som bola rada za ľahšiu konštrukciu, ale zas niečo unesiem, takže si nepotrpím na nejakú extra odľahčenú verziu. Som vyššej postavy (170 cm) a teda mám záujem o vyšší kočík. Neviem ako veľmi je dôležité silné odpruženie, ak by malo vyššie odpruženie súvisieť s vyššou hmotnosťou, tak radšej o kilo ľahší kočiar.

V predajni mi pani poradila Moon style a ABC design Salsa 4. Podľa nejakých hľadaní na internete som našla aj kombinácie Kindercraft a Joie, neviem, či spĺňajú hore uvedené požiadavky a tiež sa mi zdajú, aj keď sú ľahké, pomerne labilné.

Na Style mi vadí, že nie je k dispozícii nánožník a podľa recenzii sa rýchlo rozkýva a tak neviem, či mi vydrží až do konca používania. Išla by som aj do bazárového kúsku, s možnosť prikúpenia nových kolies. Našla som ešte aj model Scala, ktorý je vraj trošičku robustnejší oproti Style. Aj tá Salsa má zaujala.

Cenový strop za nový kočík mám 800 eur. Môžete poradiť aj drahší model a ja by som hľadala bazárový kúsok.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite by som sa v prípade, že idete s dieťatkom do zimných mesiacov sústredila aj na výber hlbokej vaničky a teda hlavne jej veľkosti. Je možné , že Vám dieťatko časom do vaničky nevojde a teda hlavne s fusakom.

Pri výbere kočíka je, ale viac faktorov na ktoré by som prihliadala. Jednou s vecí je určite aj skladnosť samotného kočíka, váha a teda aj veľkosť športovej časti.

V prípade Moon Style určite vyhráva jeho skladnosť.

Moon Style

V prípade ABC Design Salsa 4 je veľká športová časť.

ABC Design Salsa 4

Čo sa týka kolies verzie, ktoré sú bežne dostupné na kočíkoch sú hlavne penové (tam sú rozdiely len v materiáloch peny), gélové (toto sú kolieska ktoré majú pevnejšiu štruktúru, lepšiu odolnosť voči zodratiu a teda sa aj lepšie prispôsobia možnému terénu. Jedinou ich nevýhodou je vyššia váha) a nafukovacie kolesá(tie sú vhodné hlavne do veľkého terénu ak sa v ňom človek pohybuje na dennej báze.

Údržba je vo všetkých prípadoch rovnaká, akurát pri nafukovacích tam je potrebné dofukovanie. Napr. v tomto prípade a teda s požiadaviek ktoré na kočík máte by som sa zamerala na kočík Salsa 4 vo variante s klasickými kolesami (penovými).

Tento model je vhodný aj vzhľadom na veľkú športovú časť, čo je pre Vás prioritou.

S pozdravom
Kociky.sk