Porovnanie súrodeneckých kočíkov Jané Twone, Britax 😎ual a Britax B-Ready, príp. aj Stokke Crusi?

Zodpovedané
28. jún 2019

Zaujíma ma hlavne porovnanie ich kvality v pomere k cene a funkčnosti.
Ktorý sa vám javí ako najlepší, ak potrebujem voziť dve miminká s malým (pármesačným) rozdielom, ale jedno už môže byť sediace, druhé novorodenec alebo rané dojča?

Jané Twone https://www.kmart.sk/pre-dvojicky/jane-twone-si...
vs.:
Britax B-Dual https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/britax-b-...
vs.:
Britax B-Ready https://www.aladdin.sk/sportove-kociky/britax-s...
/vo verzii pre súrodencov/

Plus možno ešte doplnková otázka do porovnania:
Stokke Crusi pre súrodencov?

Vopred vďaka.

Ahoj,

Jané Twone je podľa mňa zaujímavá voľba, ale v linku ponúkaný je už ozaj starší model, kde už môže dôjsť k starnutiu materiálov (najmä textílie a plasty/spoje). Tiež nie je z popisu zrejmé, či sa jedná o full package s oboma sedadlami, alebo budeš musieť ďalšie časti dokupovať. Nezabudni aj na fakt, že ak hovoríme o veľmi malom bábätku alebo novorodencovi, tak korýtkové sedenie u tohto ale aj ďalších tu zmienených kočíkov), nie je pre neho ok. Bude tam veľmi pokrčené. Jednoznačne bude treba buď hlboká vanička, alebo aspoň vyrovnávacia - novorodenecká vložka, či už od Stokke, Mamas&Papas Sola City vložka, Babystyle Egg vyrovnávacia vložka, alebo X-Lander X-Rest.

Jané Twone

Mamas&Papas Sola City

Babystyle Egg

Britax B-Dual je ďalší starší model, ktorému by som ja osobne vytkla menie sedadlá (nevydržia zasa tak dlho), a tiež chýbajúce spodné opierky nôh (starším deťom nožičky vysia). Do koliesok nachytáš kamienky, s tým tiež rátaj.

Britax B-Dual

Britax B-Ready je podľa mňa lepší model, aj preto, že je novší a “vychytanejší”. Stále však sedák, najmä prídavný, je skôr menší, a nejde do úplného ľahu - pre nesediace bábo preto nezabudni zasa vaničku alebo spomínanú vložku. Inak vcelku dobrý kočík, jedna z lepších možností.

Britax B-Ready 2017

Stokke Crusi by som ja osobne ako kočík na bežné používanie pre dve deti ja osobne nechcela. Ako občasnú pomoc pri malom a staršom, nevládajúcom dieťatku - možno, ale kvôli extrémne obmedzenom prístupe k spodnému sedadlu, prakticky neexistujúcemu košíku v dvojverzii, minimum možností polohovania spodného sedáku - ktoré nejde ani do ľahu, ani do sedu, a ďalších malých nedostatkom jednoducho tento kočík ako dvojkočík na viac než veľmi príležitostné jazdenie za mňa nie.

Stokke Crusi

Ak by som ja vyberala, určite by som zvážila aj, hoc bazárový, Baby Jogger City Select, čo je jeden z tých praktickejších tandemov - zasa však, ak so sedadlami, tak s vložkou či vaňou.
Za zváženie stojí aj starší Bugaboo Donkey - so sedadlami prezliekateľnými na vaničkové časti.

Baby Jogger City Select

Bugaboo Donkey

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli