Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prechod z 2 kočíkov (Britax Go Big a ED Stockholm Stroller) na jeden (aj na zimu) 🤔 Oyster Zero, Valco Snap, Elodie Mondo, iný..?

Zodpovedané
29. sep 2020

Ahoj Eli,

koho sa spýtať, keď nie Teba😉

Takže, prosím o Tvoj názor:
Aktuálne využívam podľa situácie športiaky - Britax Go Big2 a Elodie Stockholm 3.0 (z r. 2019). Rada by som tieto posunula ďalej a mala jeden kočík, aby bol aj pekný aj funkčný (ako asi chceme všetci 😉 a bol adekvátnym “kompromisom” za tie spomínané 2.

Zvažujem Oyster Zero alebo Valco Snap (aktuálny model) - alebo štýlové najnovšie Elodie-čko. Aby bol v pohode aj so snehom. Ešte uvediem, že syn má rok a je skôr drobec, a kočík by som chcela určite využívať do jeho cca 2 rokov 😉

Ďakujem

Ahoj!

Všetko, čo píšeš, mi dáva dosť zmysel, a vidím, kam smeruješ. Narážam tu však na jeden dosť závažný problém, a to, že akonáhle niekto zadá podmienku “na zimu”, obvykle očakávajú relatívne easy zvládnutie prechodu snehom. A to nespĺňa asi žiaden z tebou menovaných kočíkov, a máloktorý nie ťažší a robustný to bude dobre zvládať. Preto ťa na toto upozorním na začiatku, a poviem, že za mňa taký Oyster Zero je úplne fajn voľba, až teda na to, že po snehu ti pekne nepôjde. A to žiaden kočík s menšími kolesami. Valco Snap klasický , alebo aj ten väčší priestrannejší Snap Trend bude v tomto prípade na tom podobne, len ešte bude neodporužený. Ak ten, tak bude relatívne OK s dokúpenými Sport nafukovacími kolesami, ktoré ti teda aj odporučím. (tu je v celkom fajn akcii aktuálne: https://www.pilulka.sk/kocik-sportovy-snap-tren...)

Elodie Mondo rovno vylúčim, lebo ak chceš kočík ako jediný, cestovný model by som ti ja osobne z dôvodu jeho predurčenia na cesty a rýchle presuny neodporučila. Jazda bude nepohodlnejšia, ale hlaven sa kočík bude opotrebúvať viac. Na zimu by som takýto cestovný model nekupovala už vôbec. Ak by musel byť takýto malý, to už by som radšej pozerala po Cybex Eezy S+2, ktorý má aspoň väčšie kolesá, a tak to celé ustojí lepšie.

Mojou osobnou voľbou, a to hlavne po tak dobre ovládateľnom Go Big-u, ktorý si práve mala, by bol každopádne (a jednoznačne) Baby Jogger City Mini GT2.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.