Prosím o radu - porovnanie športových kočíkov Zopa Move a Oyster Zero

Zodpovedané
6. apr 2020

Chcela by som sa spýtať na obidva kočíky, nakoľko som čítala recenzie a hovoria, že Oyster začne po čase hrkať, a horší terén prejde skôr Zopa Move. Viete mi poradiť?

Ďakujem krásne

Ahoj,

neuvádzaš veľmi (okrem terénu) iné potreby. Iný kočík by som odporučila od narodenia resp. aj s vaničkou.
Zopa Move je športiak priestorovo podstatne menší a je aj ťažší - pretože je to otočný typ, takže vydrží kratšie, ale budeš mať dieťatko aj smerom k sebe.

A iný by som odporučila pre staršie dieťa a potrebe ľahkého, rýchlo a kompaktne skladného kočíka.
Oyster Zero je naozaj extra vhodný pre také rýchle šikovné využitie a keď dosť skladáš, ako aj pre staršie dieťa - ale teda dá sa pre menej náročnú maminku v pohode používať aj s vaničkou/vajíčkom už od narodenia).

Zopa Move

Babystyle Oyster Zero

Ani jeden zo športiakov, ktoré spomínaš, nie je nejako terénny. Sú to najmä mestské typy a s obomi prejdeš nejaké nerovnosti. Mestský terén, ale ani jeden by som si ja nezaobstarávala na hory alebo pole. Ja som Zero mala, neprišlo mi, že by hrkal. V lese by ale asi možno aj hrkal, no my sme chodili aj trávu v kuse a pohoda. Move mi nepríde terénnejší - možno trochu väčšie kolesá, ale nie je tam nijaké mäkké odpruženie.

Asi skús premyslieť priority - či je to priestor, váha, cena, kolesá - a podľa toho by som vyberala, možno aj úplne iný model. Kuk Joie Versatrax.

Joie Versatrax

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli