Skladný no priestranný športový kočík na denné používanie aj v miernom teréne

Zodpovedané
2. mar 2020

Ahoj,

hľadám športový kočík na denné používanie pre ročné dieťatko. Chcela by som, aby bol nastaviteľný do úplného ľahu a zároveň mal čo najkolmejší sed. Aby zvládal aj mierny terén (nekvalitné chodníky, štrkové ihriská a pod., žiaden extrém), bola tam polohovateľná opierka nôh, dlhšia ložná plocha (aby si občas vedelo poleňošiť aj staršie dieťa s výškou cca 100 cm), polohovateľná rukoväť. Potešila by aj dlhá strieška so sieťkou. Nie korýtkové sedenie, otočný tiež nepotrebujeme. Kolesá nie umelé, ktoré sú hneď ako hrkálky - a rada by som sa vyhla aj tým zdvojeným. Skladanie čo najjednoduchšie, ideálne jednou rukou.

Zaujali ma Oyster Zero, Petite&Mars Street alebo Easy, Joie Litetrax alebo Mytrax. V obchode vyzeral sľubne aj Kinderkraft Grande, ten ale nemá polohovateľnú rukoväť. Manželovi sa páči Britax B-Motion 3, ten na mňa pôsobí terénnejšie, len neviem, či je aj odolnejší.

Cenovo do tých 250 eur, prípadne aj bazárové. Ktorý z týchto, prípadne aj iné, by ste odporučili?

Ďakujem za odpoveď.

Ahoj,

dobre premýšľate. Čo sa manželovho výberu týka (začnem s ním), je ideálny najmä tým, že je tam super dlhá ložná plocha. Väčšie kolesá sú tiež výhodou, najmä na nerovnostiach.

Ja osobne by som skôr šla do Britax B-Motion 4 Plus, kvôli pneumatikám plneným penou plus lepšej strieške A polohovania nožičiek. A ak čo najterénnejší, tak to trojkolku Britax B-Motion 3 Plus. Je to ale väčší kočík a tiež ťažisko nesedí každému. Preto by som si ho pred kúpou vyskúšala osobne, ak je to možné.

Britax B-Motion 4 Plus

Britax B-Motion 3 Plus

Oyster Zero som mala a mne osobne veľmi sedel širokým sedadlom, super nízkou váhou, rýchlym skladaním, strieškou aj clekovým dizajnom. Mne osonbne absolútne neprišlo, že by hrkal, ale niektorým mamičkám tak príde, tak preto to radšej spomeniem - že záleží od tvojich požiadaviek, ale teda najterénnejší model to nie je (s takou váhou ani nemôže byť).

Babystyle Oyster Zero

Petite&Mars Street by som na nerovnosti brala jedine s nafukovačkami Air, pretože inak je to neodpružený, mestský model. Ale nepríde mi lepší než vyššieuvedené dva. Easy je ešte jednoduchší a mestskejší model, a tiež s nenastaviteľnou rukoväťou (niektorí vyšší oň zakopávajú).

Petite&Mars Street

Petite&Mars Easy

Joie Litetrax je na tom veľmi podobne - fajn, ale mestský, to už potom v Mytrax verzii, ale to je zasa už ťažší. Ložná plocha oproti podobne vážiacemu Britaxu je ale podstatne kratšia.

Joie Litetrax 4

Joie Mytrax

Ja by som sa v tejto cene (zhruba, nový je trošku drahší, ale kuk aj bazár) pozrala ešte na Gesslein S4.

Gesslein S4 Air+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli