Sklamanie z TFK Dot2. Aký iný ľahší kočík splní moje požiadavky?

Zodpovedané
30. jún 2022

Ahoj,

zaobstarala som si aj na základe poradne TFK Dot 2. Strašne som sa tešila a teraz som asi sklamaná. Predné kolieska cvakajú a madlo je celkom stále nízko. Včera som išla terénom (bývame v meste, ale išli sme k hrádzi) a naozaj žiadna sláva. Premýšľam, že ho vrátim.

Je to len o zvyku, že mám nafukovacie kolesá?

Poradíš mi ešte nejaký kočík, ktorý by mal ešte trošku lepšie jazdné vlastnosti a bol by do 9.5 kg?

A teda najskôr aj polohovateľné madlo, alebo madlo vysoko (manžel 201 cm). Našla som napríklad avova city ranger, ale recenzie veľmi nie sú. Ešte by som rada nosnosť 20 kg a viac.

Ďakujem

Ahoj,

to ma mrzí. Kupovať kočík bez osobného vyskúšania je vždy risk. Každý má iné nároky a čo vyhovuje jednému, tak druhému už nemusí. Za mňa má veľmi dobré jazdné vlastnosti na svoj typ, naozaj len ťažko ma napadá iný kočík, ktorý by mu bol podobný. Nafukovacie kolesá samozrejme robia svoje, tým že prirodzene pružia. Kočík časom ešte viac povolí. Ak Ti príde príliš tvrdý, ale pokiaľ Ti naozaj nevyhovuje, tak sa dá vrátiť do 14 dní od zakúpenia.

Avova City Ranger má pevnú rukoväť a má ju položenú ešte nižšie ako TFK Dot 2 . Odpružený síce je, ale nemyslím si, že by si si pomohla, skôr naopak.

Pokiaľ by Ti nevadila vyššia hmotnosť, tak odporúčam určite Baby Jogger City Mini GT2. Sama ho mám doma a nedám naň dopustiť. Má jedno z najpriestrannejších sedení, takže je vhodný aj pre väčšie dieťa a nechýba mu ani nastaviteľnú rukoväť. Kolesá má menšie, ale ľahký terén prejde bez problémov.

Ďalej ma napadá Gesslein S4 Air+, ktorý je dobre odpružený.

A variantom môže byť aj ľahký Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade vo verzii Sport. Nemá síce odpruženie, ale nafukovacie kolesá mu jeho jazdné vlastnosti o dosť zlepšujú.

Keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia