Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ahoj!

Camarelo neotočné športiaky zahŕňajú modely Eos, Elf a a najnovší Elix.

Začnem s Eos-om, čo je asi najpopulárnejší model, resp. sa dlhodobo tešil obľúbe (najmä kvôli farebnému dizajnu a nízkej cene). Za mňa, na neotočný športiak, pomerne ťažký, ale teda veľké kolesá a odpruženie tam absolútne je. Prejdeš aj nerovnosti, horšie cesty, sneh… je to ok. Horšími sú slabšie. menej kvalitné materiály a to miesto v sedáku. Opierka vysoká 41 cm je málinko, dáš tam reálne dvojročáka, dva a pol - a potom to už bude malé.

Elf je na tom veľmi podobne - ešte o málo ťažší, kolesá sú modernejšie nízkoprofilové, ale ich nafukovacie duše plus odpruženie z neho robia all-terrain model. Priestor je ale tiež mínusom, aj pri tomto modele - 40cm opierka… Za mňa skôr nie, ani jeden z nich, mne to príde primálo. Nehovoriac, že skladnosť tiež nie je ich silná stránka, ale to pri takýchto robustnejších modeloch ani nebýva.

Elix je z nich, čo sa priestoru týka, najlepšie. Opierka 48 cm ti ozaj postačí aj pre staršie dieťa, a teda kolesá sú najmodernejšie spravené a odpruženie je také, ako pri predchádzajúcich modeloch - teda bude vyhovovať aj v ťažších podmienkach. Pritom je o čosi kompaktnejší, čo je dobre. Ak túžiš po Camarele, Elix je z tých neotočných topkou. S lacnejšími materiálmi a jednoduchou funkcionalitou treba rátať.

Čo sa penou či gílom plnených kolies týka, je to dobrý výmysel. Sú podobné, ako nafučky, ale teda defekt nedostanú. S penou sú často aj modernejšie športiaky, z ktorých odporučím napr. Joie Mytrax.

Z gélom plnených je dobrým príkladom Bebetto Nico Shine, alebo potom Coletto Joggy či Tutis Aero Sport.

Umelé - nenafukovacie, ak sú dobre spravené, dosť veľké, a odpružené, sú tiež dobrou - a ľahšou - voľbou. Riko Nuno či Bexa iX sú príkladnom v tebou vybranom type.