Športiak/golfky, ľahké a odpružené, okolo 7 kg. Cybex Eezy S+, Peg-Pérego, Easywalker..? Či bazár?

Zodpovedané
24. feb 2020

Dobrý deň,

môžete mi poradiť nejaký dobrý športiak alebo golfky okolo 7 kg na občasné vozenie pre 2,5 ročné dieťa? Pozerala som Cybex Eezy S+, Easywalker Buggy XS, Peg-Pérego Sí. Odrádza ma výška madiel, či nebudeme zakopávať pri výške 172 cm (a partner má 180 cm), lebo aj také recenzie som našla.

Kúpila by som aj z bazáru Cybex Onyx alebo Topaz, tie sa už nevyrábajú. Neviem, či nebudú moc tvrdé, ale mali sme Cybex Balios M a tiež bol tvrdý.

Ďakujem za radu.

Ahoj,

pri 172 cm a v podstate aj 180 cm by to malo byť všetko ok. Sama mám 176 a ak bude rúčka v normálnej výške, sú to všetko ok kočíky na tlačenie. Možno Peg-Pérego Sì by som kvôli 102 cm rukovätiam vylúčila. Sú asi najnižšie zo spomínaných, plus to, že to je golfový kočík, ho bude robiť menej pevným.

Peg-Pérego Sì

Cybex Eezy S Plus je podľa mňa absolútne vhodný, rovnako aj Easywalker Buggy XS. Kvôli kolesám by som asi skôr volila Cybex.

Cybex Eezy S+

Easywalker Buggy XS

Čo sa starších Cybex-ov týka, sú to dobré kočíky a aj tlmenie nárazov tam je. Nebála by som sa ich, skôr potom toho golfového skladania, ktoré je ozaj dlhé a prekonané tými ultraskladnými športiakmi, ako celková slabšia pevnosť - predsa len, oddelené rúčky (tiež sa rovná nemožnosť jednoručného tlačenia). Takže ak nájdeš fakt super ponuku a so skladaním si ok, podľa mňa super. Ale ak je skladnosť priorita, menšie športiaky budú lepšia voľba.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli