Používame cookies. Viac informácií tu. OK
Zodpovedané

Športiak na zimu - dokúpiť sedák EasyGo Optimo? Či radšej Zopa Move, Moon ReSea..?

16. sep 2019

Ahoj!

Práve som v dileme - syn čochvíľa vyrastie z hlbokej vaničky, a ja potrebujem športový kočík. Keďže ide zima, niečo odolnejšie na toto ročné obdobie - ale samozrejme, že ho budem využívať aj neskoršie. Mám P&M Vario s nafukovačkami od EasyGo Optimo - pasuje super, lebo bol strašne tvrdý pre mňa (plus rozbité chodníky). Teda jedna možnosť je dokúpiť naň športovú časť, ale odpružený nebude.

Celkom sa mi páči novinka na trhu Zopa Move 2019, no nevidela som ho naživo. V popise má odpružené všetky 4 kolesá, ale gumové - nie nafukovacie. A ešte sa mi pozdáva Moon ReSea Sport, ale tam neviem, aké je odpružnenie a kolesá. Váha aj cena týchto kočíkov približne rovnaká, tak neviem, ktorý si vybrať. Ide mi o to, aby išiel plynulejšie na tých vadných chodníkoch, lebo teraz posilujem pri každej prekážke; a aby ako-tak zvládol menší sneh (bývame v meste, tak väčšinou sneh odhŕňajú). Prípadne iný, ale otočný a spratný.

ĎAKUJEM 😊

Ahoj!

Podľa toho, čo píšeš, mi s tvojím Petite&Mars Vario neprídeš až taká spokojná, preto by som dokupovanie športovej časti tohto modelu skôr vylúčila. Čo sa zvyšných dvoch kočíkov týka, vlastnosťami sú veľmi podobné. Otočné, nie úplne najväčšie sedadlo (ale relatívne dostatočné), ok strieška - aj keď v ľahu skôr kratšia, a kolesá gumené a odpružené - aj keď rátaj s tlmením nárazov, určite však nie s mäkkučkou jazdou či hojdavým pocitom. Sú to skôr tvrdšie, mestské kočíky.

Vybrať z nich nie je v podstate veľký rozdiel - preto sa možno orientuj na ten, ktorý sa ti dizajnovo viac páči. Moon ReSea Sport vyjde, tak číselne, oproti Zopa Move trochu ťažší, ale zasa je to fajn pre stabilitu a celkovú výdrž kočíka plus veľmi atraktívny look - a po zložení zasa zaberie o trošku menej. Ja osobne by som do tohto “súboja” podobných kočíkov zaradila ešte aj Cybex Balios S, ktorý má podstatne dlhšiu striešku a aj vyššiu opierku chrbta, preto pre mňa osobne je v tejto kategórii favoritom a vybrala by som si najpravdepodobnejšie ten.