Športiak pre väčšiu ročnú slečnu, elegantnejší, skladný, aspoň nejaké to odpruženie a dlhá strieška + 4 kvalitné kolesá

Zodpovedané
26. okt 2020

Ahoj,

tak aj u mňa nastal problém s vybratím toho správneho šporťáku, aj keď mám už 2.dieťa.

Prvý základný kočík mám po prvej dcére, môjho najväčšieho miláčika, s ktorým sa mi bude strašne ťažko lúčiť - Emmaljunga Mondial de Luxe...proste top kočík, aj keď má pár múch (hlavne športová časť), ale inak ho milujem... design, jazdné vlastnosti, veľkosť pre dieťa (ako vanička, tak športiak)... ale je tu jedno veľké ale... takto veľký kočík, 2 deti a pes sa mi do auta nezmestia (keď teda s nami cestuje aj manžel).

Pri prvej dcérke som mala ako športový kočík Cybex Balios S, ale prvá dcéra bola taký drobček, takže aj v 2 rokoch sa tam v zime pohodlne vošla aj s fusakom... Druhá dcérka je malý obrík, aj výškovo aj váhovo a Cybex jej bol na knap hlavne na šírku v 9 mesiacoch (momentálne má takmer 14 mesiacov a o také 2-3 kilá viac).

Hlavné parametre:

  • nemusí byť vôbec otočný (ona aj tak radšej jazdí po smere jazdy a pozerá na svet)
  • skladný (máme Opel Insignia hatchback + pes voziaci sa z veľkej časti v kufri)
  • musí mať madlo
  • aspoň ako také odpruženie (keď pôjdem na nejaký terén - štrk, lesná cesta, dedinské chodníky s výmoľmi, tak aby to z nej dušu úplne nevytriaslo)
  • dlhá strieška (to bolo na tom Balios S najlepšie)
  • nie úplne mega športový design (mám rada aspoň ako-také črty elegancie - napr. nemám rada, keď je strieška oddelená od chrbtovej časti - Cybex to mal super, majú to napr. aj M&P kočíky, že je to také kompaktné)...viem, že je to dosť problém nájsť niečo také, takže ak to bude nutné, upustím od toho 🙂, alebo napr. preferujem striebornú konštrukciu, nie čiernu)
  • kvalitné kolieska (žiadny plast), nafukovačky sú super (aj keď majú svoje riziko)... ak existuje niečo iné, sem s tým
  • 4 kolesá (trojkolky nie...skúsila som kamoškinu a skoro som dieťa vyklopila)
  • čo je potrebné spomenúť, tak s manželom sme vcelku vysokí - ja 173 cm, manžel 189 cm

Čo sa mi páči: M&P Ocarro, Armadillo XT Chestnut - limitka tuším roku 2016/2017 - ale ten už asi len cez bazár (ale tam je problém, že sú to skôr mestské kočíky), Cybex Priam (ale tá cena)
A čo ma ako tak zaujalo: Oyster Zero - designovo aj priestorovo mi príde fajn, ale neviem, ako jazdí (v obchode sa zdá všetko fajn, keď je lino na podlahe) - a teda mínus je skladanie s vnútornou časťou von (pri psovi nie úplne ok), alebo Britax B-Motion 4 plus

Ja by som tých kočíkov mala aj 20, keby bolo miesto, zbytočne veľa peňazí a hlavne pevné manželove nervy z týchto vecí 🙂

Cena - tak do 300 eur (kľudne aj bazárovka) - čím menej, tým lepšie 🙂.
Samozrejme si nechám veľmi rada poradiť 🙂.

Ďakujem a ospravedlňujem sa za dĺžku textu.

Ahoj,

z toho, čo ty spomínaš ako páči sa mi, mi nepríde, že by aspoň jeden z kočíkov, čo menuješ, bol vhodný na štrk a mal také tie kvalitnejšie, nepenové kolesá. Teda áno, Britax B-Motion 4 by takým bol, ale ako skladný kočík do kufra to zasa nebude vhodné. Je to pomerne veľký kočík a do hatchbacku so psíkom by som ho ja osobne určite nechcela.

Britax B-Motion 4 Plus

Čo ti tak poradiť...bazárovú Baby Jogger City Versa GT by som asi uvažovala ja. Ale tiež nie je najkompaktnejší.

Baby Jogger City Versa GT

Preto poradím športovejší TFK Dot 2. Asi najkompaktnejší športiak so štyrmi kolesami, čo aj čím tým prejde. ALE nesplní ti tú eleganciu.

TFK Dot 2

Skús ešte pozrieť Gesslein S4, ten je aj vcelku odpružený.

Gesslein S4 Air+

Asi bude dobré určiť sama pre seba hlavnú, tú ozaj hlavnú prioritu. Je to look? Potom choď do pekných mestskejších kočíkov. Jazda po štrku, lesnej ceste a pod. To je celkom zásadný kočík pre terén - tak športovejší, čo ho to časom nerozhegá.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli