Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík Hauck Runner 2020 - hodí sa do terénu? Akú variatnu vybrať?

Zodpovedané
12. okt 2020

Dobry den,

hladam sportovy kocik do tazsieho terenu. Na internete som nasla celkom atraktivny kocik s 3 kolesami Hauck Runner 2020. Ked som pozerala varianty, je ich tam viac lisia sa cenovo a aj dizajnovo. Myslite, ze je to vhodny kocik do terenu? Pripadne, ktora varianta by bola najlepsia?

Dakujem

Ahoj!

Hauck Runner je, čo sa týka funkčnosti a prevedenia, len jeden typ - ale podľa ročníka sa samozrejme farby a materkály menia (2020tka je podstatne elegantnejšie prepracované, než veľmi športovo vyzerajúce predchádzajúce verzie.

Stále však ostáva pravdou, že je to pomerne lacný kočík, a to nielen cenou, ako aj prevedením. Podľa mňa - aj tým, že odpruženie a pevnosť plastov nie je nič extra - je to skôr kočík do mesta a na nerovnosti, hej, ale na vyslovene beh alebo terén pravidelne by som ho tak úplne nechcela. Tenká, krátka strieška, kratučká opierka nôh, a to málo odpruženia proste odrážajú sumu, čo stojí. Ak si si toto všetko prečítala a si s tým ok, tak ťa ten kočík už ničím neprekvapí a bude absolútne v poriadku si ho zaobstarať - len je lepšie vedieť vopred, čo ťa čaká, nech nečakáš príliš. Za mňa je na reálny ťažší terén potrebná vyššia kvalita a pevnosť, a teda aj ťažší a obvykle aj drahší kočík.

Najlacnejší reálne terény kočík je za mňa Joie Crosster, ale už sa toľko nepredáva. Dá sa nájsť určite aj v bazári. Ďalším takým kandidátom by bol Britax B-Motion 3 Plus, aj keď to už je trochu kompromis.

Ja by som preto skôr poradila niečo ako Baby Jogger City Elite z bazáru - tá kvalita a výkon, ako aj ovládateľnosť a poťahové materiály sú úplne neporovnateľné. Kúpiš používaný aj okolo 200 (https://www.modrykonik.sk/market/kociky/831rl2/...) Bazárové TFK trojkolky či kočíky od BOB by tiež boli dobrým nápadom.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.